Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā jauno mācību gadu uzsāks 749 pirmklasnieki

Liepājas vispārizglītojošajās skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs noritējusi rūpīga gatavošanās 2022./2023. mācību gada uzsākšanai un mācību procesa nodrošināšanai. Liepājas skolās izglītosies 8080 skolēnu, no kuriem jauno mācību gadu uzsāks 749 pirmklasnieki. Visvairāk pirmās klases skolēnus uzņems Liepājas Ezerkrasta sākumskola, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola un Liepājas Centra sākumskola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis mācību gads uzsācies ar vairākiem būtiskiem projektiem un ieguvumiem izglītības nozarē. Plānots uzsākt celtniecību Liedaga ielas pirmsskolas izglītības iestādei, lai jau nākamā mācību gadā varētu darboties un nodrošināt vietas 144 audzēkņiem. Tāpat jāpiemin arī PII “Sprīdītis”, kur nupat ir licencēta un tiks īstenota interešu izglītības programma “Mūzikas un mākslas sinerģija”, kur bērniem tiks piedāvāts padziļinātāk iepazīt mūzikas un mākslas pasauli, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Vadītāja palīgs komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe .

Ņemot vērā pieprasījumu un nākotnē plānoto pāreju uz mācību satura īstenošanu valsts valodā, šogad arī Liepājas 7. vidusskola būs nodrošināta iespēja vienas pirmās klases skolēniem mācības apgūt latviešu valodā. Pagājušajā mācību gadā to jau īstenoja Liepājas Liedaga vidusskola un Liepājas 3. pamatskola un arī šogad šajās izglītības iestādēs būs klases, kurās mācības notiks latviešu valodā. 2022./2023. mācību gadā Liepājas izglītības iestādes plāno uzņemt arī ap 80 Ukrainas bērnus un jauniešus, kuriem mācības būs jāuzsāk latviešu valodā, kā to nosaka Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likums.

Turpinot projektu “Matemātika 200”, kur ikdienas matemātikas stundās aktīvi un mērķtiecīgi tiek izmantots digitālais mācību saturs ar atbilstošu tehnoloģisko nodrošinājumu, šajā mācību gadā Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā plānots turpināt iesākto digitālo transformāciju 7. – 9. klašu posmam, aprīkojot un iekārtojot četras mācību klases, kurās ar tehnoloģiju un e-mācību vides izmantošanu tiks veicināta jaunā izglītības satura apguve konkrētajā klašu posmā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pozitīva ziņa vecākiem, kuri audzina 3 un vairāk bērnus līdz 18 gadu vecumam – ēdināšanas izmaksas visās Liepājas pirmsskolas izglītības iestādēs tiks kompensētas 100 % apmērā, tāpat 1. – 4.klašu izglītojamiem ēdināšanas maksu sedz valsts un pašvaldība. Atvieglojumu 100% apmērā vispārizglītojošā skolā ir tiesības saņemt izglītojamam no ģimenes, kura audzina četrus un vairāk bērnus vecumā līdz 18 gadiem, vai ar I vai II invaliditātes grupu, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu.

Covid-19 pandēmija un attālinātās mācības ir ietekmējušas skolēnu emocionālo veselību. Jau iepriekš tika novērots, ka skolēniem ir problēmas ar mācībām, garastāvokļa svārstības vai citas emocionālās veselības grūtību izpausmes. Svarīgākais ir laicīgi pamanīt šīs izpausmes un novērst tālāku problēmu rašanos. Tāpēc Latvijā tika radīts jauns digitālais piedāvājums EMU:Skola, kas kā pilotprojekts tika ieviests arī trīs Liepājas izglītības iestādēs – Liepājas Raiņa 6. vidusskolā, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolā un Liepājas Valsts Tehnikumā. Ar šo mācību gadu projekts turpināsies visās vispārizglītojošās skolās, tādējādi palīdzot monitorēt audzēkņu labbūtību. Dalība projektā būs iespēja  palīdzēt skolai kopā ar vecākiem atrast labākos veidus bērna atbalstam mācību procesā, noskaidrot vairāk par savu bērnu emocionālo veselību, pašreizējām vajadzībām, riskiem un risinājumiem grūtību gadījumos, lai varētu labāk atbalstīt bērnus.

Arī Zinātnes un izglītības inovāciju centrs papildinājis ekspozīciju klāstu, piemēram, Dabas mājā interesenti var aplūkot nupat atklātās instalācijas “Putna attīstība”, “Liepājas Metalurgs un Baltijas Jūra”, “Vides zinātņu laboratorija”, “Akvaponika”, u.c., kurā viena otru papildina tādas jomas kā zivkopība un dārzkopība, ikviens var iepazīt putna attīstības stadijas, novērtēt dabas bioloģisko daudzveidību. Līdz 2023. gadam Dabas mājā regulāri tiks papildināts piedāvājums – izveidota interaktīva vides zinātņu ekspozīcija un atvērta laboratorija, kurā tiks īstenotas izglītojošas nodarbības pirmskolas bērniem, skolēniem un pedagogiem, kā arī notiks dažādas meistarklases un darbnīcas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022./2023. mācību gadā turpināsies digitālās ražošanas laboratorijas (no angļu val. – fab lab) pamatbāzes izveide K.Ukstiņa ielā. EEZ/N projekta “Inovāciju centra attīstība Liepājā” ietvaros plānota digitālās ražošanas iekārtu aprīkojuma iegāde, kā, piemēram, augstas precizitātes frēzēšanas iekārta elektronikas shēmu izgatavošanai, labas kvalitātes 3D printeri ar druku dažādās tehnoloģijās u.c. Vienlaikus iepriekšējā gada pašvaldības pamatbudžeta ietvaros jau tika uzsākta digitālās ražošanas iekārtu iegāde, kā, piemēram, automatizēta izšūšanas iekārta un augstas kvalitātes vidēja izmēra vinila griezējs, ko plānots šajā mācību gadā integrēt nodarbībās, lai nodrošinātu tehnoloģijās bagātinātu mācīšanos.

Tāpēc atzīmējot Zinību dienu, Dabas māja būs atvērta skolēniem no 12.00 – 16.30 bez iepriekšējas pieteikšanās. Aicinām izmantot iespēju iepazīt dabas daudzveidību un novērtēt jauno instalāciju saturu!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.