“Liepāja” Latvijas futbola čempionātā apspēlē “Riga” vienību

Foto – Aiga Veisa

“Tukums 2000″/”Telms” un “Metta” sestdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas otrās kārtas spēlē cīnījās neizšķirti. “Liepāja” savā laukumā pārspēja “Riga” futbolistus ar 1:0 (1:0), vēsta LETA.

Nedaudz negaidītā veidā mājinieki 23.minūtē izvirzījās vadībā. Nemanja Belakovičs no kreisās puses pie sānu līnijas centrēja bumbu viesu soda laukumā, kur tā nevienu neskārusi, ielidoja Roberta Ozola sargāto vārtu tīklā – 1:0.

Vārtu guvumu sekmēja soda laukumā esošie Ēriks Punculs un Luiss Ilariu jeb Dodo, kuri mēģināja sist bumbu vārtos pēc centrējuma, taču neaizsniedzās līdz bumbai.

Vairāk uzbruka “Riga”, bet arī mājiniekiem bija labas vārtu gūšanas izdevības, pēdējā no tām neilgi pirms cīņas beigām Artūram Karašauskam.

“Riga” pēc trim čempiontituliem pēc kārtas iepriekšējā sezonā palika uzreiz aiz pirmā trijnieka, kurā iekļuva “Liepāja”, izcīnot bronzu.

Liepājnieki sezonas pirmajā spēlē šajā pašā stadionā ar grūtībām uzvarēja debitanti Salaspils “Super Nova”, pretinieku pretestību salaužot pēdējās 20 minūtēs (3:1).

“Riga” pirmajā mačā ielaida vārtus jau pirmajā minūtē, tomēr atspēlējās un piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Ngondā Muzinga izrāva uzvaru 2:1 pār “Valmieru”.

Latvijas čempione un kausa ieguvēja RFS savā laukumā ar 4:0 (1:0) pieveica “Daugavpili”.

Mājinieki vadībā izvirzījās 16.minūtē pēc Andreja Iliča sitiena – 1:0.

Bumbu pēc mājinieku asprātīgi izspēlēta brīvsitiena pirmā puslaika beigās un sitiena vārtu labajā apakšējā stūrī tvēra viesu vārtsargs Vladislavs Kurakins, taču otrā puslaika sākumā pēc vēl vienas standartsituācijas – stūra sitiena – izspēles no kreisās puses visus apsteidza Iličs ar galvu raidīdams bumbu vārtu kreisajā augšējā stūrī. Kurakins bumbu skāra, taču tā no viņa rokām ielidoja vārtos – 2:0.

70.minūtē savus otros vārtus sezonā guva arī Žiga Lipuščeks, pēc vēl viena stūra sitiena izpildes no kreisās puses ar galvu raidot bumbu vārtu labajā stūrī – 3:0.

77.minūtē ar sitienu no soda laukuma Artūrs Zjuzins panāca 4:0.

RFS sezonas pirmajā spēlē saskārās ar Jūrmalas “Spartaka” pretestību un pēc atspēlēšanās uzvaru nodrošināja vien pamatlaika priekšpēdējā minūtē, kad 3:2 panāca uz maiņu nākušais Elvis Stuglis. Līdzīgā manierē uzvarēja arī “Daugavpils”, mājās ar 2:1 pārspējot tukumniekus. Uzvaras vārtus daugavpiliešiem guva RFS īpašumā esošais Valērijs Lizunovs.

RFS pēc vairāku gadu pakaļdzīšanās “Riga” komandai 2021.gadā uzvarēja kā virslīgā, tā arī Latvijas kausa izcīņā. “Daugavpils” Latvijas čempionātā ieņēma sesto vietu.

Turnīra tabulas galvgalī ar divām uzvarām divās spēlēs vadībā ir RFS un “Liepāja”. Pa vienai uzvarai divās spēlēs ir “Riga”, “Daugavpilij” un “Valmierai”, bet vienā – “Auda” vienībai. Pa neizšķirtam sestdien savstarpējā cīņā nopelnīja “Tukums 2000″/”Telms” un “Metta”, zaudējums vienīgajā cīņā ir Salaspils “Super Nova”, bet divi zaudējumi – Jūrmalas “Spartakam”.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā spēlē “Tukums 2000″/”Telms” mājās spēlēja neizšķirti ar “Metta” – 2:2 (2:2).

Trīs vārti tika gūti pirmā puslaika sešu minūšu laikā.

Jau pašā spēles sākumā savainojumu guva viesu vienības kapteinis aizsargs Normunds Uldriķis, un, viņam esot laukuma malā, mājinieki guva divus vārtus.

Piektajā minūtē skaistus vārtus “šķērītē” viesu soda laukumā guva uzbrucējs no Gvinejas Ibrahima Sovs, bet Tukuma vienības pārsvaru četras minūtes vēlāk ar sitienu vārtu augšējā stūrī dubultoja Oskars Rubenis – 2:0.

Nākamajā minūtē Uldriķi nomainīja Kārlis Vilnis, bet vēl pēc minūtes vienus vārtus “Metta” atguva Gļebs Kļuškins ar sitienu tālajā vārtu stūrī – 1:2.

Izlīdzinājumu rīdzinieki panāca 31.minūtē, kad vārtus guva Bruno Melnis – 2:2.

Otrajā puslaikā vārti netika gūti, abām komandām tiekot pie pirmā punkta čempionātā.

Tukuma futbolisti sezonu sāka ar dramatisku 1:2 zaudējumu “Daugavpils” komandai, otros vārtus ielaižot kompensācijas laika pēdējā minūtē. Vienīgos vārtus “Tukums 2000″/”Telms” vienībai guva Daniels Mīļais. Minimāls zaudējums tika arī “Metta” futbolistiem – 0:1 pret “Audu”.

Tukumnieki iepriekšējā sezonā izcīnīja otro vietu Nākotnes līgā un nodrošināja atgriešanos virslīgā. “Metta” bija septītā jeb pēdējā no virslīgas turnīru pabeigušajām komandām.

Jau ziņots, ka, Kamilo Menam gūstot trīs vārtus, “Valmieras” komanda piektdien mājās ar rezultātu 4:1 uzveica Jūrmalas “Spartaks” vienību.

Svētdien augstākās līgas debitante Salaspils “Super Nova” spēlēs ar “Auda” futbolistiem.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu.

“Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem.

Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11. marta līdz 13. novembrim.