“Liepāja” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā zaudē “Ventspilij”

Foto – Ģirts Gertsons

“Ventspils” trešdien Latvijas – Igaunijas basketbola līgā (LIBL) izbraukumā pieveica “Liepāju”.

“Ventspils” “Kurzemes derbijā” viesos pieveica “Liepāju” ar 98:73 (22:20, 26:15, 19:18, 31:20), vēsta LETA.

Mājinieki pēc Roberta Krastiņa divpunktu metiena nepilnas četras minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām panāca 16:9 pārsvaru, taču tad punktus strauji sāka krāt viesi, pēc Linarda Jaunzema precīza soda metiena nepilnas trīs ar pusi minūtes pirms puslaika beigām panākot 43:27 savā labā.

Uzvarētāju rindās 18 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Kristaps Ķilps, 16 punktus un 14 atlēkušās bumbas – Deniss Krestiņins, 11 punktus guva Kristiāns Šulcs, bet pa desmit punktiem – Jaunzems, kuram arī sešas atlēkušās bumbas, un Kristaps Mediss.

Mājinieku rindās 15 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Zigmārs Raimo, pa 14 punktiem guva Roberts Bērziņš un Juris Vītols, bet 12 punktus – Roberts Krastiņš.

“Ventspils” četru uzvaru sērija pirms nedēļas pārtrūka, izbraukumā piekāpjoties “Parnu Sadam” ar 79:94. Nākamajā dienā savā laukumā ventspilnieki ar 75:68 apspēlēja Tallinas “Kalev”/”Cramo”, bet svētdien ar 69:62 – Nikolaja Mazura pārstāvēto “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” vienību.

“Liepāja” no pēdējiem astoņiem mačiem līgā pirms trešdienas mača septiņos bija zaudējusi, tai skaitā trijos pēdējos – 62:87 pret Tallinas “Kalev”/”Cramo”, 71:102 pret “VEF Rīga” un 83:86 savā laukumā pret “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”. Pirms nedēļas tika piedzīvota sagrāve arī Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) spēlē, ar 55:116 piekāpjoties Polijas klubam Vloclavekas “Anwil”.

Trešdien notiek vēl trīs spēles ar Latvijas klubu līdzdalību. Dienas centrālajā spēlē “VEF Rīga” izbraukumā spēlē ar Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga vadīto un Ojāra Siliņa un Mārča Vītola pārstāvēto Tallinas “Kalev”/”Cramo” vienību, “Ogre” cīņā par sesto vietu uzņem “Parnu Sadam”, bet “Valmiera Glass”/”ViA” savā laukumā tiekas ar Tallinas “TalTech”/”Optibet”.

LIBL pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”, “TalTech”/”Optibet” un Hābnēmes “Viimsi”.