“Liepāja” LIBL pirmajā spēlē pārspēj čempioni “VEF Rīga”

“Liepāja” piektdien Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) sezonas pirmajā mačā izcīnīja uzvaru pār pagājušās sezonas čempionvienību “VEF Rīga”.

“Liepāja” savā laukumā ar rezultātu 98:93 (20:20, 31:22, 32:17, 15:34) guva panākumu pār “VEF Rīga”, vēsta LETA.

Uzvarētāju panākumu kaldināja Kārlis Siliņš, kurš guva 23 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas un trīs reizes rezultatīvi piespēlēja, un Ojārs Bērziņš, kurš guva 18 punktus. Vēl 13 punktus guva Kārlis Žunda un Ričards Daniels Vanags.

“VEF Rīga” rindās rezultatīvākie ar 15 gūtajiem punktiem bija Daniels Hamiltons, kurš arī tika pie 13 atlēkušajām bumbām, Kristers Zoriks un Māris Gulbis.

Trešās ceturtdaļas ievadā liepājnieki veica desmit punktu izrāvienu, kas izrādījās izšķirošs, un izvirzījās vadībā ar 66:44. Spēles pēdējā minūtē rīdziniekiem izdevās samazināt deficītu līdz četriem punktiem, taču ar to nepietika, lai Jāņa Gailīša vadītā komanda izcīnītu uzvaru.

Pagājušajā sezonā abās savstarpējās spēlēs uzvarēja “VEF Rīga” – 83:77 un 102:71.

Citā mačā Nikolaja Mazura trenētā “Tartu Ulikool Maks & Moorits” mājās ar rezultātu 72:70 pārspēja Tallinas “Kalev”/”Audentes”.

Pamatturnīrā 16 komandas izspēlēs divu apļu turnīru. Astoņas labākās pavasarī iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempioni tiks noskaidroti finālčetrinieka turnīrā aprīlī.

Latviju turnīrā pārstāv sešas komandas – “VEF Rīga”, “Ventspils”, “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “”Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”. Igaunija ir pārstāvēta ar deviņām komandām – “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Tallinas “TalTech”, Raplas “Avis Utilitas”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/”Audentes”, Hābnēmes “Viimsi” un jaunpienācēja “Keila”. Tāpat turnīrā sacentīsies arī Ukrainas komanda “Prometej”. Ukrainas vienība LIBL sacensībās piedalīsies pirmoreiz.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019.gada sezonā, kad piedalījās 15 komandas. “Final 4” turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva “Ventspils” basketbolisti.

Pērn par LIBL čempioniem tika kronēti “VEF Rīga” basketbolisti, kuri izšķirošajā mačā pārspēja Ronalda Zaķa pārstāvēto Hābnēmes “Viimsi”, bet bronzas godalgas izcīnīja Andra Mistera pārstāvētā “Parnu Sadam”.