Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā Medību dienā Hoijeres viesu namā būs medību suņu parāde un paraugdemonstrējumi

Sestdien, 4. februārī, pulksten 13 Liepājas muzeja 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” Kungu ielā 24 aicina uz “Medību diena pie Hoijeres”, kuras laikā apmeklētajiem un dalībniekiem būs iespēja vērot medību suņu, zirga un poniju paraugdemonstrējumus, apskatīt medību trofeju izstādi Liepājas interjera muzeja otrajā stāvā, kā arī baudīt gardumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums sāksies plkst. 13 ar medību suņu parādi Liepājas interjera muzeja pagalmā Kungu ielā 24. Savukārt no plkst. 14 līdz 16 muzeja pagalmā būs iespēja uzkāpt uz zirga un ar ponijiem aplaist kādu riksi par Hoijeres sētu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Sadarbībā ar suņu saimniekiem medību šķirnes suņu parādi vadīs medniece un medību suņu popularizēšanas entuziaste Kate Šterna. Medību suņu parādē un paraugdemonstrējumos piedalīsies Latvijā populāru, kā arī dažu mazpazīstamu šķirņu suņi. Klātesošie varēs iepazīties ar katru suni individuāli, uzzināt par šķirņu īpatnībām, audzināšanu un izmantošanu darbā, kā arī aprunāties ar suņu saimniekiem.

No plkst. 14 interesenti tiek aicināti uzkavēties “Hoijeres krogā”, kur būs iespējams vērot mednieku uzticamo palīgu – medību suņu – paraugdemonstrējumus, kā arī aprunāties ar suņu saimniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt plkst. 14.30 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzeja otrajā stāvā “Medību diena pie Hoijeres” ietvaros tiks atklāta medību trofeju izstāde, kur būs skatāmas medību laikā gūtās trofejas, piemēram, dambrieža ragi, kā arī dažādi medību aksesuāri no Liepājas muzeja un mednieku privātkolekcijām.

Izstāde Liepājas muzeja filiālē “Hoijeres kundzes viesu nams” Kungu ielā 24 būs skatāma līdz 28. februārim muzeja darba laikā – no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Visa pasākuma ietvaros Liepājas interjera muzeja pagalmā un “Hoijeres krogā” būs iespēja baudīt gardas riktes. Ēdienkartē – medījumu gaļa, brieža gaļas zupe, karstie dzērieni un citas smeķīgas kroga riktes mednieku gaumē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Medību dienas pie Hoijeres pasākumi muzeja pagalmā būs bez maksas un pieejami ikvienam, savukārt ieejas kartes uz medību trofeju ekspresizstādes un interjera muzeja apskati aicinām iegādāties muzeja kasē muzeja darba laikā: trešdien – svētdien no plkst. 10 līdz 18. Pasākuma laikā ir iespēja iegādāties arī ģimenes biļeti (divi bērni un divi pieaugušie).

Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Kati Šternu, mednieci, rakstu autori žurnālā “Medības”, līdzdibinātāju un valdes locekli Latvijas dāmu mednieču klubā LADY HUNT, kas dibināts ar mērķi apvienot Latvijas mednieces, izkopt medību ētiku un popularizēt medību tradīcijas.

Foto – Kārlis Volkovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.