“Liepāja” nonāk uzvaras attālumā no LBL pusfināla

“Liepājas” basketbolisti ceturtdien trešajā “Pafbet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla spēlē guva panākumu un nonāca vienas uzvaras attālumā no iekļūšanas pusfinālā.

Liepājnieki ceturtdaļfināla trešajā spēlē mājās ar rezultātu 84:71 (20:16, 24:15, 21:19, 19:21) pārspēja “Latvijas Universitāti” (LU) un sērijā līdz trīs uzvarām izvirzījās vadībā ar 2-1, vēsta LETA.

Starp mājiniekiem rezultatīvākais ar 24 punktiem un 11 bumbām zem groziem bija Kārlis Šiliņš, bet Juris Vītols un Ričards Daniels Vangs sakrāja attiecīgi 16 un 15 punktus.

LU no neveiksmes neglāba Reinis Avotiņš, kurš izcēlās ar 16 gūtajiem punktiem, Toms Skuja tika pie 13 punktiem, kamēr 12 punktus pievienoja Pauls Miglinieks.

Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē liepājnieki uzvarēja savā laukumā ar 93:65, taču otrajā mačā LU mājās bija pārāki ar 82:67.

Sērijas turpinājumā abas komandas 15.aprīlī tiksies Rīgā, bet, ja būs nepieciešams arī piektais mačs, tad tas 17.aprīlī paredzēts Liepājā.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā “Liepāja” ar 12 uzvarām 30 mačos bija desmitā, bet studenti ieņēma 13.vietu, gūstot par diviem panākumiem mazāk. Regulārajā turnīrā abos savstarpējos mačos pārāki bija LU basketbolisti – 91:88 viesos un 86:78 mājās.

Šī pāra uzvarētāja pusfinālā tiksies ar valsts čempioni “VEF Rīga”.

Otrā ceturtdaļfinālā uzvaru svinēja “Ogre”, kas ar 3-0 bija pārāka pār “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” komandu, un pusfinālā spēkosies ar “Ventspili”.

Pērn par LBL čempioniem tika kronēti “VEF Rīga” basketbolisti, kuri finālsērijā ar 4-1 pārspēja “Ventspili”, bronzas godalgas izcīnot “Ogrei”.