Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā notiek piektais Karostas festivāls; programma nedēļas nogalei

Karostas festivāla mākslas plenērs jau visu šo nedēļu rit pilnā sparā, dalībnieki Karostā zīmē, glezno, veido, fotografē un noslīpē savas performances. Piektdien būs atklašānas pasākumi, bet dažādām aktivitātēm pilna būs sestdiena.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tradicionālajām festivāla norises vietām – Karostas cietumam, Redanam un ūdenstornim – pievienojušās jaunas – Arsenāls, Atmodas dārzs, 3. pamatskola, Admirāļu nama koncertzāle un TOP veikals Atmodas bulvārī, vēsta Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.

5.–9. jūnijā notiks mākslas plenērs vairākās vietās Karostā – Redanā, 3. pamatskolā, ūdenstornī un Atmodas dārzā. Atmodas bulvārī 8f Karostas vidi ar jaunu lielformāta sienas gleznojumu papildinās karostnieks Element-ton.

Karostas cietumā savus Liepājā tapušos darbus ir izstādījusi Liepājā dzīvojošā spāņu māksliniece Clara Cabrera, top arī jauna 5. Karostas festivālam veltīta glezna. Clara ir piedalījusies visos piecos Karostas festivālos un jau kļuvusi par liepājnieci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien, 9. jūnijā pulksten 16.30 sāksies mākslas darbu atklāšana Liepājas 3. pamatskolā, kur itāļu māksliniece Daniela Nasoni veido lielformāta sienas gleznojumu skolas pagalmā.

17.00 atklās Karostas ūdenstorņa atvērtās mākslinieku darbnīcas un rezidenci. Šovasar te strādās četri izcili latviešu mākslinieki: Līga Ķempe, Gunta Lante, Klāvs Loris un Egons Peršēvics. Atklāšanas ietvaros ar performanci uzstāsies gaisa dejas (aerial dance) māksliniece no Īrijas Kathleen Doherty.

19.00 notiks mākslas darbu atklāšanas pasākums jaunā Karostas festivāla norises vietā – Atmodas dārzā. Sienu gleznojumus tur veido 3 mākslinieki: Cake no Peru, Nô no Francijas un Syed no Pakistānas. Vakara turpinājumā pl. 21 Atmodas dārzā notiks “Silent disco”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 10. jūnijā Karostā pulcēsies vairāk kā 100 senie spēkrati. No pulksten 12–14 tos būs iespējams apskatīt laukumā pie jūras Katedrāles ielas galā. Šogad auto pasākumā būs jaunums – elektromobiļu sacensības bērniem. Mazie dalībnieki aicināti piedalīties sacensībās ar saviem personīgajiem elektromobiļiem. Uzreiz pēc sacensībām notiks mazo autobraucēju apbalvošana. Pulksten 14 visi spēkrati dosies parādes braucienā pa Karostu un vēlāk ieradīsies Redanā, kur pulksten 18 notiks braucēju apbalvošana dažādās nominācijās.

16.00 Redanā notiks mākslas darbu atklāšana, performances, radošās darbnīcas un aktivitātes bērniem, apmeklētājus gaidīs Brīvības krodziņš. Redanā sienu gleznojumu un instalāciju veido indiete Rekha Sameer, “Karostas klaiņojošo suni” no papīra masas veido latviešu māksliniece Iveta Trence. Īpašā autortehnikā instalāciju rada mākslinieks no Etiopijas Kirubel Melke. Pēcpusdienā Redanā uzstāsies lietuviešu kustību teātra aktrise un māksliniece Agnė Muralytė, kā arī performanču mākslinieki no Spānijas Jordina Ros un Pere Estadella.

Šogad festivālā piedalīsies arī dzīvnieku aizsardzības biedrība LIBERTA. Redana apmeklētājiem būs iespēja satikt, apskatīt un samīļot adopcijai pieejamos dzīvniekus. LIBERTAS misija ir palīdzēt dzīvniekiem, kas kļuvuši lieki un aizmirsti. Biedrība darbojas jau 9 gadus un ir palīdzējusi teju trim tūkstošiem dzīvnieku – kaķiem, suņiem, trušiem, jūrascūciņām, degu, kāmjiem un žurkām. Palīdzība sniegta par bruņurupučiem! Būs apskatāma arī dzīvnieku foto izstāde. Izstāde tapusi sadarbībā ar fotogrāfi Alīnu Mazuri-Mago, kura ir fotogrāfiju un tekstu autore. Būs iespējams iegādāties fotogrāfijas kartiņu formātā, lai vāktu līdzekļus dzīvnieku aizsardzībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Redanā būs izstādīti akcijas “KRĒSLS RELOADED” laikā Liepājas skolēnu apdarinātie krēsli. Akcijai atsaucās vairāk kā 50 Liepājas skolēni no dažādām skolām, kas krēslus atjaunoja gan individuāli, gan komandās.

19.00 Redanā sāksies koncerts, kurā piedalīsies trīs pašmāju muzikālās apvienības: “Magone”, “Laika bende” un “Andrgraud”.
“Magone” ar dažādām muzikālajām programmām ir piedalījusies visos Karostas festivālos. Grupas dvēsele ir vokāliste Ieva Anna Avotiņa.

21.00 sāksies koncerts – ballīte ar “Laika bendi”. Grupā spēlē tās “tētis” Dāvis, soliste Airita, Marks, Matīss un Roberts – radoši jaunieši, kuri savu nākotni saista ar mūziku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

23.00 Andra Kreicburga ugunsšovs, kam sekos elektroniskās mūzikas nakts radošo apvienību “Andrgraud”, kurā darbojas Emīls un Andris. Ceļojot pa pasauli, Emīls ir atvedis mājās daudz dažādu deju ritmu. Apvienojot tos ar saksofona spēli, Emīls ieved klausītāju iepriekš nepieredzētā skaņu pasaulē. Andris ir multimākslinieks, aizraujas ar ekstrēmām nodarbēm. Viena no tām ir spēlēties ar uguni, radot dinamisku žonglēsanu ar neparedzamiem uguns efektiem. Andris un Emīls gaidīs jūs reiva ballītē Redana fortos.

  1. jūnijā no Liepājas centra uz Redanu un atpakaļ kursēs autobuss. Precīza informācija par autobusa atiešanas laikiem būs pieejama Karostas cietuma mājaslapā www.karostascietums.lv un Facebook/Instagram @karostascietums.

Svētdien, 11. jūnijā, notiks divi īpaši koncerti divās īpašās vietās Karostā. Viens no tiem būs Arsenālā no pulksten 12 līdz 14, kur muzikālu priekšnesumu sagatavos mūziķi un producenti Valdis Skarevičs un Roberts Dinters. Savukārt otrs koncerts pulksten 14 notiks vienā no skaistākajām cara laika ēkām Karostā – Admirāļu nama koncertzālē Pulkveža Brieža ielā 1. Koncertā uzstāsies Giedrius Gelgots (flauta) un Gunta Gelgote (soprāns).

Gunta ir operdziedātāja, kas cēlusies no Līgatnes, šobrīd dzīvo Viļņā, kur Giedrius ir Lietuvas simfoniskā orķestra flautists. Viņi abi jau vairākus gadus vasarās kļūst par Karostniekiem. Mūziķi ir koncertējuši Lielajā Dzintarā un Liepājas Trīsvienības baznīcā. Karostas Admirāļu nama koncertzālē skanēs J.S.Baha, L.Berio, H.Bišopa, J.Naujeļa un M.Viļuma mūziku.

Ieeja visos festivāla pasākumos ir bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.