Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā notiks interaktīvs pasākums jauniešiem “Aktīvi jaunieši pret naida runu”

Latvijas Cilvēktiesību centrs un Līdzdalības platforma organizē semināru jauniešiem “Aktīvi jaunieši pret naida runu!”, kas notiks 2022. gada 20. aprīlī Liepājā.

Mūsdienu notikumi ilustrē, ka katram vārdam un informācijai var būt liels spēks. Tas, ko pauž mediji, politiķi un ikviens no mums ietekmē vai var ietekmēt to, kas notiek mums apkārt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naida runa bieži tiek izmantota kā rīks, lai vērstos pret dažādām sabiedrības grupām, it īpaši mazāk aizsargātām. Tā var radīt vidi, kurā noteiktas cilvēku grupas biežāk saskaras ar diskrimināciju, agresiju un aizskaršanu, pat tad, ja naida runa tiešā veidā nesatur šādus aicinājumus. Naida runa apdraud cilvēka cieņu. Tā vājina demokrātiju un stiprina radikāļu, populistu un eiroskeptiķu pozīcijas.

Tādēļ seminārā jaunieši varēs padziļināt savu izpratni par vārda brīvības lomu un tās robežām, diskutēt par to, cik viegli vai grūti ir šīs robežas noteikt. Tāpat seminārā notiks debates par to, kad tas, ko sakām pārvēršas naida runā, kas ir naida runa un kāda ir tās ietekme, kā jaunieši, katrs no mums var darīt, lai mazinātu naida runu.

Seminārs notiks, Jauniešu mājā, Kungu ielā 24, Liepājā no plkst. 10.00-17:30. Tajā var piedalīties jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem. Pasākumam var reģistrēties, aizpildot anketu līdz 14. aprīlim https://forms.gle/DAsGbBAGGViRmd4LA (dalībnieku skaits ierobežots). Dalība ir bezmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seminārs notiek projektā “Eiropas pilsoņi pret naida runu”, ko finansē Eiropas Savienības “Eiropa pilsoņiem” programma.

Plašākā informācija un programma: https://cilvektiesibas.org.lv/lv/news/aicinam-jauniesus-uz-interaktivu-pasakumu-pasakumu-560/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.