Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā notiks jaukto koru Dziesmu diena

Sestdien Liepājā notiek jaukto koru dziesmu diena “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma”, ko organizē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, jauktais koris “Kursa” un tā diriģente Ilze Āboliņa, aģentūru LETA informēja centra sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaukto koru dziesmu diena norisināsies jau piekto reizi, un tās mērķis ir popularizēt latviešu tautasdziesmas, kopt un uzturēt kora dziedāšanas tradīciju kā latviskās kultūras mantojumu, nodrošinot Dziesmu un deju svētku tradīcijas procesa nepārtrauktību, kā arī veicināt Latvijas pilsētu un novadu jaukto koru kolektīvu savstarpēju sadarbību caur muzikālām, radošām un fiziskām aktivitātēm.

Projekta vadītāja Liene Šnipke informē, ka jau tradicionāli, pirms sadziedāšanās un koncerta, organizatori aicinās koru komandas aktīvi izkustēties, un šoreiz tā būs orientēšanās pilsētā, kuras laikā vērtēs ne tikai komandu veikumu, bet arī atbalstītāju aktivitāti, atraktivitāti un vizuālo noformējumu.

Pēcpusdienā notiks koru mēģinājumi, bet plkst.17 svētku dalībnieki un skatītāji pulcēsies koncertā Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

Koncertā katrs koris izpildīs trīs dziesmas – latviešu tautasdziesmu apdares, no kurām viena dziesma var būt arī kāda komponista oriģināldziesma ar tautasdziesmas vārdiem, bet noslēgumā svētku dalībnieki vienosies kopkorī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.