Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā notiks Zemessardzes orķestra koncertuzvedums “Savas zemes sargs”

Otrdien, 3. maijā, pulksten 19 Liepājā koncertzālē “Lielais dzintars” notiks Zemessardzes orķestra koncertuzvedums “Savas zemes sargs”, aģentūru LETA informēja Zemessardzes štāba vadības grupas sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Meijere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertuzvedums “Savas zemes sargs” veltīts Latvijas Neatkarības atjaunošanas 32.gadadienai un Zemessardzes orķestra dibināšanas 10.gadadienai.

Koncertuzveduma stāsts vijas caur pagātni un vēsta par mūsdienu cilvēkiem un sargiem, kas savu zemi gatavi sargāt dažādos veidos.

“Apzinoties un cienot pagātni, ikviens var pilnvērtīgāk dzīvot pašlaik un domāt par nākotni. Tas ir rosinājums aizdomāties par vērtībām, iespēju uzzināt vairāk par Latvijas vēsturi, aizsardzības veidiem, kā ikviens var iesaistīties valsts aizsardzībā, tostarp sargājot arī latviešu valodu un kultūru,” skaidro koncerta rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc viņu paustā, latviešu tautā ir iestrādāts Latvijas kods – vajadzība sargāt savu zemi un savu tautu. Zemessardze nav tikai patriotisms, pienākums vai pārliecība, tas ir domāšanas veids, kas pāriet no paaudzes paaudzē.

Koncertprogrammā iekļautas žanriski daudzveidīgas vokāli instrumentālas kompozīcijas, orķestrālam skanējumam mijoties ar stilistiski dažādu solistu izpildītām dziesmām. Koncertuzvedums piemērots dažāda vecuma klausītājiem.

Koncertuzvedumā piedalīsies Zemessardzes orķestris, Zemessardzes koris “Stars”, zemessargi Luīze Krasta, Gita Puikevica-Puikevska, Jānis Igaunis, jaunā septiņgadīgā soliste Andika Laima Karele, kā arī repa apvienības “Kreisais krasts” pārstāvji – Misters Krūmiņš un R.2.R.S., kurš ikdienā ir Militārās policijas karavīrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Režisors, vadītājs un arī viens no solistiem ir aktieris zemessargs Gundars Silakaktiņš. Koncerta mākslinieciskie vadītāji ir komponiste, aranžētāja Inga Meijere un Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents kapteinis Andis Karelis, kurš pirms desmit gadiem bija viens no Zemessardzes orķestra izveidotājiem.

Zemessardzes orķestris dibināts 2011.gada 1.novembrī. Tā ir Zemessardzes atsevišķā vienība, kurā ietilpst pūtēju orķestris, bigbends, koris “Stars”, dažādi kameransambļi un kopš 2021.gada arī tautas deju ansamblis “Bramaņi”. Zemessardzes orķestra uzdevums un misija ir Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana, Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī rūpēšanās par Latvijas tautas garīgo un kultūras labklājību, sniedzot klausītājiem mākslinieciski augstvērtīgus, radošiem izaicinājumiem bagātus un iedvesmojošus koncertus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.