Valzirgs, kas 4. jūlija naktī tika ievērots Liepājas pludmalē, ceturtdien konstatēts Slīteres Nacionālā parka jūras piekrastē.
Valzirgu nacionālā parka piekrastē ir apsekojuši Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki. Pārvaldes vecākais eksperts, zoologs Vilnis Skuja uzsver, ka, lai arī dzīvnieks ir ievainots un ir redzams, ka tam nav pietiekami biezs tauku slānis, tas patlaban nav bezpalīdzīgā stāvoklī un tam nav nepieciešams sniegt palīdzību. Labākā palīdzība ir dzīvnieku netraucēt, tam netuvoties tuvāk par 10 metriem, nedzīt to atpakaļ jūrā un ļaut tam atgūt spēkus, sociālajā tīklā “Facebook” vēsta Slīteres Nacionālais parks.
Slīteres Nacionālais parks atgādina, ka, lai arī valzirgi cilvēkus neuztver kā barības objektus, tomēr, ja cilvēks pienāk tam pārāk tuvu, aizskar to un stiepj savu roku tam pretim, dzīvnieks aizstāvoties var iekost.
“ReKurZeme” jau rakstīja, ka pirmdien ap pulksten 3 ir konstatēts, ka Baltijas jūras krastā pie Liepājas ir izpeldējis valzirgs, tādēļ Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) eksperti aicina sabiedrību netuvoties dzīvniekam tuvāk par desmit metriem, aģentūru LETA informēja DAP mediju attiecību eksperte Ilze Reinika.
DAP zīdītāju eksperts Valdis Pilāts uzsver, ka šis ir pirmais gadījums, kad Latvijas krastos ir sastopams tik neparasts jūras dzīvnieks. Viņa dabīgā vide ir auksti un ledaini ūdeņi. Līdz ar to Baltijas jūra valzirgam nav piemērota, jo šeit nav atrodama ierastā ēdienkarte – lielās gliemenes, garneles, krabji, mīkstie koraļļi, jūras gurķi un citas ziemeļu jūrām raksturīgās radības.
Kā aģentūrai LETA pastāstīja Liepājas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, tad brīdī, kad pludmalē ieradusies pašvaldības policija, lai gādātu par drošību, valzirgs jau bija devies atpakaļ jūrā.
Reklāma