“Liepāja” piedzīvo sakāvi pret “Rigu”

Marko Regžam gūstot divus vārtus, “Optibet” Latvijas futbola virslīgas līdere “Riga” piektdien izcīnīja uzvaru 12.kārtas spēlē, kamēr citā mačā neizšķirti spēlēja “Valmiera” un “Auda”.

“Riga” viesos ar rezultātu 4:0 (2:0) pārspēja “Liepāju”, vēsta LETA.

Regža ar septiņiem precīziem sitieniem ir virslīgas labākais vārtu guvējs.

Rīdzinieki vadībā izvirzījās spēles 14.minūtē, kad pēc Mora Tala sitiena pretinieku vārtsarga atsisto bumbu ieguva Regža. Puslaika otrajā pusē, 33.minūtē, pēc Mikaēla Soisalo spēcīga soda sitiena bumba atsitās pret vārtu stabu un atkal pirmais pie tās bija Regža – 2:0.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 13 minūtes, Soisalo ar skaisti izpildītu tiešo brīvsitienu panāca jau 3:0. Punktu “Riga” uzvarai pielika Liepājas futbola audzēknis Raivis Andris Jurkovskis, kurš kompensācijas laika beigās pretuzbrukumā pēc Eduarda Dašķeviča piespēles raidīja bumbu tīklā.

Tikmēr čempione “Valmiera” mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar “Auda” komandu.

Mača 17.minūtē, pēc vairāku pretinieku apspēlēšanas centrējumu izpildot Papam Falam, precīzi ar galvu sita Niks Dusalijevs – 1:0 “Valmieras” labā. Valmierieši bija vadībā līdz 62.minūtei, kurā Deniss Meļņiks saņēma bumbu pēc stūra sitiena un sita to vārtu stūrī.

Turnīra tabulas augšgalā ar 32 punktiem 12 spēlēs ir “Riga”, otro vietu ar 25 punktiem 11 cīņās ieņem RFS, bet 20 punkti 11 mačos “Liepājai”. 18 punkti ir “Valmierai”, 16 punkti – “Audai”, 14 punkti desmit dueļos – “Metta” komandai un 11 punkti – “Jelgavai”. Tabulas lejasgalā astoņi punkti ir “Tukums 2000″/”Telms” komandai, bet pa sešiem – Salaspils “Super Nova” un “Daugavpilij”.

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi vēsturē par čempioniem kļuva valmierieši, sudrabu izcīnīja “Riga”, bet bronzu – RFS, kamēr Latvijas kausa izcīņā uzvarēja “Auda”.

Čempions noskaidrosies pēc četros riņķos aizvadītām 36 spēļu kārtām. Kopumā notiks 180 spēles.

2023.gada sezonā Latvijā pirmo reizi tiek izmantota video tiesneša asistenta (VAR) sistēma.