Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā, plānojot brauktuves izbūvi starp Rudzu un Jāņa Asara ielu, aicina apspriest koku ciršanu

Izstrādājot būvprojektu ielas brauktuves izbūvei Skuju ielā, posmā starp Rudzu un Jāņa Asara ielu, ir nepieciešama koku ciršana. No 13. līdz 22. jūnijam ikviens interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, lai noskaidrotu sabiedrības viedokli par septiņu koku ciršanu, kam nepieciešama pašvaldības atļauja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apstādījumu uzraudzības komisijā 3. maijā ir saņemts SIA “Evolution Road” iesniegums, kurā tiek lūgta atļauja veikt koku ciršanu, kas aug Skuju ielas sarkanajās līnijās, kur paredzēta ielas brauktuves izbūve. SIA “Evolution Road” pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma izstrādā būvprojektu Skuju ielas brauktuves izbūvei, posmā starp Rudzu līdz Jāņa Asara ielu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pašvaldība.

Projekta risinājums paredz 6 metru platas ielas brauktuves, kā arī apgaismojuma izbūvi. Lai nodrošinātu virszemes un grunts ūdens aizteci, ielai abās pusēs paredzēts būvēt drenāžas caurules, kuras perspektīvā paredzēts pieslēgt Ābeļu ielas lietus kanalizācijas tīklam.

Apstādījumu uzraudzības komisijas pārstāvjiem apskatot situāciju dabā, izvērtējot arboristu atzinumu un iesnieguma atbilstību normatīvajam regulējumam, nolēma:
• par 7 koku (piecu parasto apšu, viena āra bērza un trauslā vītola) ciršanu organizēt publisko apspriešanu, uzklausot sabiedrības viedokli;
• neatbalstīt viena trauslā vītola nozāģēšanu, kas ir labā stāvoklī un netraucē ielas izbūves darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skatīt: Koku ciršanas Skuju ielā ieceres planšete (.pdf).

Kopumā izstrādātais ielas pārbūves projekts paredz 44 koku ciršanu, no kuriem lielākā daļa nesasniedz 20 cm diametru – atbilstoši normatīvajiem aktiem pašvaldības atļauja par tiem nav nepieciešama. Tāpat publiskā apspriešana nav nepieciešana četru trauslo vītolu un viena āra bērza ciršanai, jo to augtspēja ir pilnīgi vai daļēji zudusi. Projektā paredzēts nocirst arī augļu koku rindu, kas aug gar īpašumu Jāņa Asara ielā 43.

Publiskās apspriešanas anketu līdz 22. jūnijam var aizpildīt elektroniski pašvaldības vienoto pieteikumu sistēmā pieteikumi.liepaja.lv vai drukātā formātā pašvaldības iestāžu Klientu apkalpošanas centrā Peldu ielā 5.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elektroniskās anketas priekšskatījums pieejams šeit. Lai iesniegu savu viedokli pieteikumi.liepaja.lv sistēmā, nepieciešama autorizēšanās caur latvija.lv (ar savu bankas kontu vai e-parakstu).

Publiskās apspriešanas laikā koki Skuju ielā, par kuru nociršanu iedzīvotāji ir aicināti izteikties, būs marķēti ar košas krāsas auklu vai lentu. Teritorijā būs izvietota arī planšete, kurā būs skatāmas koku foto fiksācijas un detalizētāka informācija par būvniecības ieceri, būvobjekta teritorijas robežām, projekta risinājumiem un cita informācija. Publiskās apspriešanas planšete klātienē ir skatāma arī pašvaldības iestāžu administratīvajā ēkā Peldu ielā 5.

Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas pašvaldība pieņems galējo lēmumu par koku ciršanu Skuju ielā sakarā ar plānoto ielas brauktuves izbūves ieceri.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.