Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā rakstniecības balvu “Krasta ļaudis” saņēmusi Žolude par romānu “Vendenes lotospuķe”

Rakstnieka Egona Līva piemiņas balvu rakstniecībā “Krasta ļaudis” par labāko oriģinālliteratūras prozas darbu šodien saņēmusi prozaiķe Inga Žolude par romānu “Vendenes lotospuķe”, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Signe Blumberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt kā labākais skolu jaunatnes literārais darbs novērtēts Lauras Stalidzānes radošais darbs “Latvietis”.

Nominācijā “Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs 2021./2022.” tika vērtētas 15 grāmatas, savukārt “Labākais skolu jaunatnes literārais darbs 2021./2022.gadā” – desmit literārie darbi.

Īpašās pateicības grāmatu vidū saņēmuši Gvido Drage no Liepājas Rotari kluba par oriģinalitāti debijas stāstu krājumā “Karma Sūtra” un Džena Andersone no Liepājas speciālās ekonomiskās zonas par piesātinātiem, skarbiem stāstiem par neikdienišķu cilvēku bailēm, vientulību, pārdzīvojumiem un attiecībām ar apkārtējo pasauli debijas stāstu krājumā “Dadži”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolu jaunatnes literāro darbu konkursā otro vietu ieguva Šarlote Luīze Odziņa ar radošo darbu “Lēmums”, trešo vietu – Dominiks Perševics ar radošo darbu “Jūras vējiem līdzi”.

Pateicības diplomi par dalību konkursā “Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs 2021./2022.” piešķirti Lāsmai Gaitniecei par grāmatu “Jūrmalas slimnīcas vēsture ANNO 1946”, Osvaldam Zebrim par grāmatu “Mežakaija”, Mārim Bērziņam par grāmatu “Nākotnes kalējs”, Gundegai Repšei par grāmatu “Sarunas ar Sīko”, Andrim Zeibotam par grāmatu “Stāsti un teikas Laika Vecim”, Jānim Zālītim par grāmatu “Kam puķe zied” un Arnim Koroševskim par grāmatu “Lielais noliedzējs”.

Diploms piešķirts arī Ērikam Kūlim par grāmatām “Uguns pēda” un “Vēliejustieskā”, Ērikam Tomsonam, Pēterim Jansonam un Laimonim Pētersonam par grāmatu “Pārcēlāji” un Arvīdam Deģim par grāmatu “Lakstīgais aptieķnieks”, kā arī diploms piešķirts par šogad mirušā Andžila Remesa grāmatas “Kur dvēsele cēlās spārnos. Bohēma Liepājas krogos” ieguldījumu latviešu literatūrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pateicības diplomi par dalību konkursā “Labākais skolu jaunatnes literārais darbs 2021./2022.” piešķirti Amandai Ketijai par darbu “Puika bez cepures”, Ancei Straujajai par darbu “Ceļš uz mājām”, Viktorijai Graubiņai par darbu “Paradīze un Aizsaule”, Emīlijai Viļumai par darbu “Dzīvā jūra”, Enijai Papiņai par darbu “Krustceles. Enijas dienasgrāmata”, Elīzai Veļķerei par darbu “Pārcelšanās” un Danielam Dāvim Berjozkinam par darbu “Nokavētās izdevības”.

Blumberga atzīmē, ka šis bija jau 12.konkursa norises gads, godinot latviešu literatūras klasiķi un kinoscenāristu Līvu.

Svinīgajā ceremonijā līdz ar rakstniekiem un darbu autoriem piedalījās arī grāmatu izdevniecību pārstāvji, žūrijas locekļi, iepriekšējo gadu laureāti un radošie liepājnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līva piemiņas balvu “Krasta ļaudis” organizē Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību un Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociāciju.

Foto – Liepaja.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.