“Liepāja” trešo reizi šosezon pārspēj Jūrmalas “Spartaku”

Foto – Aiga Veisa

“Liepāja” sestdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 30.kārtas spēlē izcīnīja uzvaru, sagādājot pretiniekiem no Jūrmalas “Spartaks” piekto zaudējumu pēc kārtas.

“Liepāja” mājas spēlē ar rezultātu 5:2 (2:0) bija pārāka pār Jūrmalas “Spartaku”, vēsta LETA.

Mājinieki izvirzījās vadībā ceturtajā minūtē, kad pēc neveiksmīgas epizodes bumbu savos vārtos raidīja Jūrmalas vienības spēlētājs Adams Marhijevs, bet 32.minūtē liepājniekiem izdevās pārsvaru dubultot, precīzam esot Gotjē Mankendam.

Otrajā puslaikā pēc spēlētām piecām minūtēm 3:0 panāca Nemaņa Belakovičs, un pēc 14 minūtēm vēl vienu bumbu jūrmalnieku vārtos raidīja Dodo.

67.minūtē pirmos vārtus “Spartaka” labā guva Gaučo Leonardo, taču 88.minūtē četru vārtu pārsvaru mājiniekiem atjaunoja Eduards Tidenbergs.

Kompensācijas laika pirmajā minūtē, šoreiz kļūdoties “Liepājas” komandai, Noā Lūks Toribio raidīja bumbu savos vārtos, ļaujot jūrmalniekiem panākt 2:5.

Trīs iepriekšējās tikšanās reizēs šosezon divas reizes panākumu izcīnīja liepājnieki, uzvarot ar 2:0 un 3:2, bet vienu reizi mačs noslēdzās bezvārtu neizšķirti.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā spēlē “Tukums 2000″/”Telms” ar 1:0 uzvarēja “Auda”, bet pēc tam RFS ar 6:0 sagrāva “Metta”.

Piektdien “Riga” ar 4:1 uzvarēja Salaspils “Super Nova”, bet svētdien 30.kārtas noslēdzošajā mačā “Daugavpils” uzņems “Valmieru”.

Turnīra tabulas galvgalī ar 29 mačos sakrātiem 70 punktiem ir “Valmiera”, 66 punkti 30 cīņās ir “Riga” futbolistiem, bet 66 punktus 30 spēlēs guvusi arī RFS. Vadošo četrinieku ar 56 punktiem 30 dueļos noslēdz “Liepāja”. Piektā ir “Auda” ar 47 punktiem, sestā – “Tukums 2000″/”Telms” komanda, kurai ir 33 punkti 30 cīņās, kamēr “Daugavpils” ar 28 punktiem ir septītā. 21 punkts ir “Metta” 30 cīņās, bet pa 18 punktiem – Jūrmalas “Spartaka” 30 spēlēs un “Super Nova” 30 cīņās.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu.

“Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem.