Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā un Dienvidkurzemes novadā līdz šim palīdzību saņēmuši 1249 Ukrainas iedzīvotāji

Vaiņodes internātpamatskolā izmitinātie Ukrainas bērni. Foto – Dienvidkurzemes novada pašvaldība

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Liepājā un Dienvidkurzemes novadā palīdzību ir saņēmuši 1249 kara bēgļi, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājā ir patvērušies 996 Ukrainas kara bēgļi. Šobrīd Liepājas izglītības iestādēs mācības turpina 74 ukraiņu skolēni, bet pirmsskolas izglītības iestādes apmeklē 46 bērni no Ukrainas. Liepājas sociālais dienests Ukrainas iedzīvotājiem pagājušajā nedēļā izmaksājis pabalstus 31 524 eiro apmērā.

Teju 300 konsultācijas Liepājā iebraukušajiem ukraiņiem pagājušajā nedēļā sniedza Informācijas centrs iebraucējiem, savukārt trīs Ukrainas iedzīvotājiem ir nodrošināts patstāvīgs psihologa atbalsts. Arī Liepājas pašvaldības policija ir sniegusi atbalstu ukraiņiem, nodrošinot informāciju par jautājumiem, par kuriem interesējās kara bēgļi, un uzraugot situāciju Ukrainas iedzīvotāju mitināšanās vietās Liepājā.

Liepājas pilsētas pašvaldība kopā ar valsts institūcijām un biedrībām ir izveidojusi vienotu palīdzības sistēmu atbalsta sniegšanai Ukrainas iedzīvotājiem, kurā ir apkopoti svarīgākie kontakti, lai atvieglotu kara bēgļu saziņu ar nepieciešamajām institūcijām.

Dienvidkurzemes novadā savukārt patvērumu ir raduši 253 Ukrainas iedzīvotāji. Pagājušajā nedēļā 112 bēgļi saņēma humāno atbalstu no Dienvidkurzemes novada labdarības organizācijas “Tabitas sirds” – apģērbu, higiēnas lietas, gultasveļu, traukus, mēbeles un citas sadzīves lietas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.