
Lai veicinātu skolēnu mācību sasniegumus un palīdzētu sagatavoties Centralizētajam matemātikas eksāmenam, kā arī palīdzētu karjeras ceļa izvēlē, Liepājas Oskara Kalpaka vidusskolā un Liepājas Raiņa vidusskolā uzsākta īpaša Atbalsta un motivācijas programma 9. klašu skolēniem.
Atbalsta un motivācijas programma šobrīd uzsākta kā pilotprojekts un tās mērķis ir veicināt jauniešu mācību snieguma uzlabošanos, karjeras vadības prasmju pilnveidi un personisko izaugsmi, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Izglītības pārvaldes komunikācijas vadītāja Renāte Meļķe.
Programmas ietvaros, septiņiem skolēniem no katras izglītības iestādes katru nedēļu tiek nodrošināta papildu matemātikas nodarbība, kā arī piedāvātas daudzveidīgas karjeras atbalsta aktivitātes, kas vērstas uz skolēnu personīgo izaugsmi, piemēram, sadarbībā ar Zinātnes un izglītības inovāciju centra koprades telpu “FabLab Liepāja” gūts priekšstats par digitālo ražošanu, savukārt sadarbībā ar Liepājas Valsts tehnikumu plānots iepazīt profesijas, ko nākotnē varētu izvēlēties kā sava karjeras ceļa turpinājumu.
Tāpat programmas ietvaros skolēniem būs iespēja satikt arī dažādu jomu profesionāļus, kuri dalīsies savā pieredzē un iedvesmos jauniešus domāt par nākotnes iespējām. Plānots, ka līdz mācību gada beigām dalībnieki būs ieguvuši ne tikai matemātikas zināšanas, bet arī pārliecību par savām spējām un motivāciju turpināt izglītību.
Kā norāda programmas matemātikas skolotāja Līga Blumfelde: “Atbalsta programma 9.klases jauniešiem ir vērtējama ļoti pozitīvi. Katra nodarbība ir iedvesma man turpināt šo darbu, jo jaunieši aktīvi iesaistās mācību procesā, ir motivēti nostiprināt iegūtās zināšanas un prasmes. Atbalsta viens otru mācību procesā – sadarbojas risinot uzdevumus. Paldies viņiem par to! Un ar katru nodarbību ir redzama izaugsme, kaut neliela, bet izaugsme matemātikas zināšanās un prasmēs, piemēram, kāds iemācījies atrisināt lineāru nevienādību, kādam, vairs grūtības nesagādā grafika konstruēšana, ir mainījies uzdevumu risināšanas ātrums, ir skaidrs plāns, kā konkrēto uzdevumu risināt.”
Atbalsta un motivācijas programmas ietvaros plānots pilnveidot arī stresa pārvarēšanas prasmes, laika plānošanas iemaņas un mērķu izvirzīšanas stratēģijas, kas palīdzēs jauniešiem veiksmīgi sagatavoties gaidāmajiem eksāmeniem.
Plānots, ka programma ar nākamo mācību gadu būs arī pārējās izglītības iestādēs, tā norisināsies astoņu mēnešu garumā (oktobris – maijs). Programmas laikā jauniešiem būs iespēja regulāri apmeklēt individuālās karjeras atbalsta konsultācijas un piedalīties atbalsta grupas nodarbībās, kā arī pēc nepieciešamības apmeklēt psihologa konsultācijas programmas laikā. Jaunietis programmas laikā veidos savu karjeras vadības prasmju portfolio un piedalīsies dažāda veida aktivitātēs, balstoties uz viņa individuālajām interesēm.
Publicitātes foto
Reklāma