Liepājā “VEF Rīga” basketbolisti otro reizi pēc kārtas triumfē Latvijas kausā

Māris Gulbis. Foto: Ģirts Gertsons

“VEF Rīga” basketbolisti svētdien Liepājā izcīnīja uzvaru Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņas finālā.

“VEF Rīga” ar rezultātu 87:66 (24:12, 23:16, 27:20, 20:11) pārspēja “Liepāju”, izcīnot Latvijas kausu otro gadu pēc kārtas, vēsta LETA.

Pirmajā ceturtdaļā rīdziniekiem izdevās iekrāt 12 punktu pārsvaru, taču otrās ceturtdaļas pēdējās sekundēs trīs punktus “Liepājas” labā guva Ojārs Bērziņš un puslaika pārtraukumā “VEF Rīga” devās vien ar +5.

Trešajā ceturtdaļā rīdzinieki mazāk nekā trīs minūšu laikā sakrāja piecas komandas piezīmes, kas palīdzēja “Liepājai” samazināt deficītu līdz trīs punktiem (42:45). Ceturkšņa turpinājumā “vefieši” spēlēja pārliecinoši un iekrāja 14 punktu pārsvaru.

Savukārt izšķirošajā ceturtdaļā “VEF Rīga” veiksmīgi spēlēja aizsardzībā, ielaižot tikai 11 punktus, un noslēdza maču ar pārliecinošu pārsvaru +21.

Finālmača vērtīgākā spēlētāja balva tika Kristeram Zorikam.

Rīdzinieku rindās rezultatīvākais ar 18 gūtajiem punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Zoriks. Vēl 15 punktus guva Andrijs Miška, bet 14 punktus guva Māris Gulbis.

Mājiniekus no neveiksmes neglāba Roberts Freimanis un Bērziņš, kuri guva attiecīgi 13 un 12 punktus.

Liepājnieki iesaistījās Latvijas kausa izcīņā ceturtajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā un pirmajā mačā ar 77:82 piekāpās “Kandava”/”Anzāģe” vienībai, taču divu spēļu summā guva panākumu ar 158:147. Savukārt pusfinālā “Liepāja” pārspēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” basketbolistus (77:69 un 81:78).

“VEF Rīga” Latvijas kausa izcīņu sāka no pusfināla, kurā pārliecinoši uzvarēja “Ventspili” (87:62 un 81:77).

Abas komandas šosezon jau divas reizes ir tikušās Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā. Sezonas pirmajā mačā ar 98:93 uzvarēja liepājnieki, bet pēc tam ar 81:76 panākumu guva rīdzinieki.

Sacensībās startēja komandas no trim Latvijas līgām.

Uzvarētāji tiek noskaidroti sešās kārtās. Pirmajās piecās kārtās komandas sacentās divu spēļu sērijās, bet kausa ieguvēji tiks noskaidroti vienā spēlē.

Latvijas kausa izcīņa vīriešu komandām pērn atsākas pēc 27 gadu pārtraukuma un tajā piedalījās 21 komanda. Finālspēlē Ventspilī “VEF Rīga” ar 74:62 pārspēja “Ventspils” vienību.