Ceturtdien Valsts policijā tika saņemta informācija no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, ka Liepājā, kādā īpašumā noticis ģimenes konflikts, kura laikā dēls sirmgalvei nodarījis miesas bojājumus. Lai gan sirmgalve, apžēlojoties par dēlu, nav vēlējusies, lai tiktu pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu, Valsts policijas amatpersonas, izvērtējot situāciju, nošķīra agresoru no cietušās.
Ceturtdien, 31.augustā, ap pulksten 17.10 Valsts policijā tika saņemta informācija no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, ka Liepājā, kādā īpašumā noticis ģimenes konflikts un sievietei nodarīti miesas bojājumi. Valsts policijas amatpersonas ieradās notikuma vietā un sastapa sirmgalvi, kuru apskatīja medicīnas darbinieki. Īpašumā atradās arī viņas aptuveni 50 gadus vecais dēls, kurš bija viņai nodarījis miesas bojājumus, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.
Noskaidrots, ka vīrietis bija devies ciemos pie savas mammas un, būdams aptuveni trīs promiļu reibumā, agresīvi pret viņu izturējies, nodarot miesas bojājumus – vairākas reizes iesitot sirmgalvei pa seju.
Neskatoties uz pāridarījumu, cietušajai palicis žēl dēla un viņa nav vēlējusies ne rakstīt iesniegumu, ne arī lai tiktu pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu. Šis ir pirmais izsaukums uz šo īpašumu, taču Valsts policijas amatpersonas, izvērtējot notikušo, pieņēma policijas lēmumu par nošķiršanu.
Vīrietis nevēlējās pamest īpašumu, kļuva agresīvs un vicināja rokas amatpersonu virzienā, taču tika izraidīts no īpašuma. Šajā gadījumā pieņemts ne vien policijas lēmums par nošķiršanu, bet arī uzsākts administratīvā pārkāpuma process par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu.
Valsts policija atgādina, ka policijas lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Savukārt garāku termiņu var piešķirt tiesa, piemērojot pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Valsts policija aicina jebkuru personu, kura saskaras ar vardarbības draudiem, rīkoties, neļaut darīt sev pāri un īstenot savas tiesības uz aizsardzību. Šādās situācijās cietušajām personām var palīdzēt arī sociālie dienesti un nevalstiskās organizācijas. Aicinām meklēt nepieciešamo palīdzību. Tāpat policija iedrošina arī līdzcilvēkus neklusēt par iespējamu vardarbību un ziņot policijai.
Foto – Pixabay
Reklāma