Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā “Virsaiti” pavadīs dežūrā NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā

Publicitātes foto

Sestdien, 8. janvārī, Liepājā notiks Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras štāba un apgādes kuģa A-53 “Virsaitis” pavadīšanas ceremonija uz dežūru NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā (Standing NATO Mine Counter Measures Group One, SNMCMG1), kas ietilpst NATO Reaģēšanas spēku (NATO Response force) sastāvā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinīgajā pavadīšanas ceremonijā piedalīsies Jūras spēku štāba priekšnieks komandkapteinis Gvido Ļaudups un Mīnu kuģu eskadras komandieris komandkapteinis Armands Grebežs, portālu “ReKurZeme” informē Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Štāba un apgādes kuģis A-53 “Virsaitis” dežūru veiks tā komandiera komandleitnanta Alekseja Jevstigņejeva vadībā. Dežūras aktīvā fāze Baltijas jūrā un Ziemeļjūrā ilgs līdz šā gada jūnijam.

Jūras spēku štāba priekšnieks komandkapteinis Gvido Ļaudups norāda: “Latvijas Nacionālie bruņotie spēki caur Jūras spēku spējām kārtējo reiz apliecina savu ieguldījumu kopējā drošībā, pastiprinot NATO Reaģēšanas spēkus ar komandvadības kuģi. Tas ir kārtējais solis starptautiskās sadarbības uzlabošanai, Jūras spēku kuģim turpmāko pusgadu nodrošinot SNMCMG1 štāba darbību. Jāatzīmē, ka dežūras kopējā komandvadība ir uzticēta mūsu ziemeļu kaimiņiem – Igaunijas Jūras spēkiem. Kopā mēs strādājām pie jūras platformas sagatavošanas, lai visi kritēriji un kuģis atbilstu NATO standartiem un uzdevumu izpildei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Štāba un apgādes kuģim A-53 “Virsaitis” un komandai tas ir gods un vienlaikus izaicinājums, kuģot ne tikai zem Latvijas Jūras spēku karoga, bet arī zem NATO karoga. “Virsaitis” jau otro reiz tiek norīkots SNCMCMG1 komandvadības funkcijas nodrošināšanai, iepriekš tas notika 2017.gadā, kad Latvijas Jūras spēki nodrošināja gan štāba, gan komandfunkciju.

Tik augsts kuģa komandas sagatavotības līmenis un kuģa teicamais tehniskais stāvoklis ir pierādījums visu Nacionālo bruņoto spēku profesionalitātei, ar ko mēs lepojamies. Vēl lielāks lepnums ir gūtie augstie novērtējumi no NATO partneriem, kas uzsver Latvijas Jūras spēku spēju pildīt dažādus uzdevumus līdzvērtīgi citām NATO jūras nācijām.

Redzot Latvijas valsts simboliku ārvalstīs, vienmēr raisās pozitīvas emocijas un lepnums sirdī. Dalība SNMCMG1 ne tikai dod iespēju mūsu partneriem un sadarbības valstīm labāk iepazīt Latvijas Nacionālos bruņotos spēkus, bet arī mūsu tautas tradīcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šīs dežūras laikā Latvijas Jūras spēku kuģis NATO kuģu grupas sastāvā ārvalstu ostās demonstrēs Latvijas karoga klātbūtni, un tas radīs vēstījumu, ka Latvija – lai arī būdama maza NATO dalībvalsts – ar savu paaugstinātas gatavības vienību nosūtīšanu dod vērā ņemamu ieguldījumu alianses kolektīvās drošības stiprināšanā.”

NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa (SNMCMG1) ir viena no četrām NATO pastāvīgajām jūras spēku grupām, un tās visas kopā veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti. SNMCMG1 un SNMCMG2 ir daudznacionālas vienības, kas izveidotas mīnu iznīcināšanas operāciju veikšanai. Abas daudznacionālās jūras vienības NATO Reaģēšanas spēku sastāvā spēj veikt pretmīnu darbību jūrā atbilstoši aliansē paredzētajam ātrās gatavības laikam.

Nacionālie bruņotie spēki NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā piedalās kopš 2007. gada.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.