“Liepājas” basketbolisti izcīna LBL bronzas godalgas

“Liepājas” basketbolisti sestdien “Pafbet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) sērijas par bronzas medaļām ceturtajā mačā tika pie panākumu un izcīnīja godalgas.

Liepājnieki sērijas ceturtajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 82:75 (19:25, 20:17, 21:19, 22:14) pārspēja “Ogri” un sērijā līdz trīs uzvarām bija pārāki ar 3-1, vēsta LETA.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 20 gūtajiem punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Kārlis Šiliņš, kamēr Renārs Birkāns pievienoja 18 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles. Vēl 15 punktus “Liepājas” labā guva Roberts Freimanis.

Ogres komandu no trešās neveiksmes neglāba Viljams Teltons, kurš ar 26 gūtajiem punktiem bija pārliecinoši rezultatīvākais starp viesiem. Savukārt Kārlis Apsītis Ogres vienībā izcēlās ar 13 punktiem un trīs pārtvertām piespēlēm.

Sērijas pirmajās divās spēlēs pārāka bija “Liepāja”, uzvarot ar 78:66 un 111:108, bet trešajā duelī ar 82:81 pie vienīgā panākuma tika ogrēnieši.

Ogrēnieši ceturtdaļfinālā ar 3-0 apspēlēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, bet “Liepāja” pārspēja “Latvijas Universitāti” ar 3-1. Pusfinālā “Ogre” ar 1-3 piekāpās “Ventspilij”, bet “Liepāja” sērijā ar “VEF Rīga” bija vadībā ar 2-1 un atzina pretinieku pārākumu vien piecos mačos.

Ogres vienība Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) pamatturnīru noslēdza septītajā vietā un ceturtdaļfinālā ar 0-2 piekāpās Tallinas “Kalev”/”Cramo”. “Liepāja” ieņēma 11.vietu un ceturtdaļfinālam nekvalificējās.

Abas vienības šosezon LIBL tikās divreiz, abās spēlēs uzvarot “Ogrei” (81:68 un 99:68).

Finālsērijā līdz četrām uzvarām ar “Ventspils” un “VEF Rīga” līdzdalību rezultāts ir 2-1 Rīgas komandas labā.

Pērn par LBL čempioniem tika kronēti “VEF Rīga” basketbolisti, kuri finālsērijā ar 4-1 pārspēja “Ventspili”, bronzas godalgas izcīnot “Ogrei”.