Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas Dabas mājā atklāj izstādi “Ekonauti”

Foto: Artūrs Kalvāns.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra  (ZIIC) Dabas mājā piektdien, 17. decembrī, pulksten 16 tiks atklāta Liepājas Mākslas pētījumu laboratorijas (MPLab) veidota ekomākslas izstāde “Ekonauti”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība Art, Science, Technology, Education (ASTE) ir Liepājas jauno mediju mākslinieku organizācija, veidota ar mērķi popularizēt laikmetīgo un mediju mākslu un veicināt medijpratību reģionā. MPLab savukārt ir Liepājas Universitātes Humanitārās un mākslas zinātņu fakultātes pētniecības struktūrvienība, kuras mērķis ir attīstīt pētījumu projektus jauno mediju mākslā. Dabas māja, sadarbojoties ar MPLab un ASTE, vēlas apmeklētājiem ar tehnoloģiju palīdzību nodot dabas vēstījumu caur mākslas un zinātnes prizmu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra vides eksperte Sniedze Više.

Ekonauti ir uzauguši tehnopasaules sterilajā izolācijā un, apbruņojušies ar tehnoloģijām un zinātnieku pētījumiem, dodas dabā – sev tik svešādajā visumā –, lai iepazītu citādas esamības formas: kā kustēties, kā patērēt, kā būt līdzās. Tehnoloģijas ļauj labāk saprast procesus dabā – ieskatīties dziļāk, sadzirdēt skaļāk, sajust ar neapbruņotu aci neuztveramus procesus, tādējādi gūstot izpratni un veicinot empātiju pret dabas objektiem un dzīvām būtnēm. Viņi iedvesmojas no zinātnes pētījumiem un atklājumiem, kas dabu neromantizē un nenostāda atkarīgā, draudīgā vai kādā citādi sagrozītā pozīcijā pret cilvēku. Ekonauti atzīst citu sugu svešādību, bet iedvesmojas no šīs vides daudzveidības un sadarbojas ar citām sugām, veidojot kopīgu kultūru.

Izstādē būs apskatāmi tādi darbi, kā “UV Laboratorijas eksperiments Nr.7”, kas atklāj dzintara fluoriscējošās īpašības, “Sānpeldes”, kas iepazīstina ar bieži sastopamu, taču ne visai pazīstamu Liepājas ezera iemītnieku, “Sveika jūra” kurā reflektēts par jūras piesārņojumu, “Purva radio”, kurā var ieklausīties Liepājas ezera zemūdens pasaulē u.c. mediju mākslas darbi audio, video, datu vizualizācijas un paplašinātās realitātes formā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslinieki: Maija Demitere, Krista Dintere, Lelde Gūtmane, Uldis Hasners, Kaspars Lēvalds, Elza Ozola, Andrejs Poikāns, Pēteris Sīlis, Paula Vītola u.c. Kuratore: Anna Priedola

Izstāde būs apskatāma zaļajā režīmā ZIIC Dabas mājā, Zirgu salā 2, no 2021. gada 20.decembra līdz 2022.gada 12.februārim, no pirmdienas līdz ceturtdienai plkst. 9.30 – 17.00, piektdienās – līdz plkst. 16.00. Vairāk informācijas –  zvanot 25728867 vai rakstot e-pastu uz dabasmaja@liepaja.edu.lv. Ieeja bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.