Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Liepājas enerģijas” apgrozījums pērn audzis par 42,9%

SIA “Liepājas enerģija” neto apgrozījums pērn bija 22,667 miljoni eiro, kas ir par 42,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pērn bija 1,276 miljoni eiro, kas ir par 8,4% mazāka nekā gadu iepriekš, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums aizvadītajā gadā saražoja 247 gigavatstundas (GWh) siltumenerģijas un klientiem piegādāja 210 GWh siltumenerģijas, kas ir par 11% mazāk nekā 2021.gadā. Siltumenerģijas ražošanas un pārdošanas apjoma kritums saistīts ar siltākiem laika apstākļiem un taupības pasākumu ieviešanu.

Uzņēmums pērn realizēja 19 GWh elektroenerģijas, kas ir par 6% vairāk nekā 2021.gadā. Tas saistīts ar elektroenerģijas ražošanas apjoma palielinājumu gāzes koģenerācijā līdz ar Tukuma ielas koģenerācijas stacijas darbību atklāta tirgus apstākļos. Pērn samazināti siltumenerģijas zudumi pārvades un sadales sistēmā, panākot 10% zudumu īpatsvaru no tīklos nodotās siltumenerģijas.

“Liepājas enerģija” pērn izbūvēja jaunu klientu pieslēgumus 1,4 kilometru garumā. Kopumā darbiem siltumtrasēs ir izlietoti 434 000 eiro. Kopējais siltumtrašu garums 2022.gada 31.decembrī bija 111,4 kilometri. Aizvadītajā gadā ir noslēgti 18 līgumi par siltummezglu uzstādīšanu un 33 līgumi par 96 siltummezglu apkalpošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā gadā centralizētajiem siltumtīkliem pievienoti 35 jauni objekti ar plānoto slodzi 6,965 megavati (MW) un noslēgti 31 jauni klientu līgumi. Uzņēmuma kopējais klientu skaits ir 1162, no kuriem 635 ir daudzdzīvokļu mājas, 246 privātmājas, 107 valsts un pašvaldību iestādes, kā arī 174 juridiskās personas.

Nozīmīgākie pieslēgtie objekti 2022.gadā ir Liepājas speciālās ekonomiskās zonas SIA “Jensen Metal” ražotne ar maksimālo siltumslodzi 1,75 MW, viesnīca “Promenāde” ar maksimālo siltumslodzi viens MW, AS “Liepājas papīrs” ar maksimālo siltumslodzi 0,6 MW. Pie pilsētas siltumapgādes sistēmas tika pieslēgts bērnudārzs “Cīrulītis” ar maksimālo slodzi 0,1 MW, kas iepriekš apsildījās no gāzes apkures katla.

Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka peļņu 90% apmērā sadalīs un izmaksās dividendēs. Tradicionāli, tā kā Liepājas valstspilsētas pašvaldība ir viens no uzņēmuma akcionāriem, izmaksājamā dividenžu daļa nonāk pilsētas budžetā un tālāk tiek novirzīta dažādu pilsētvides uzlabojumu finansēšanai mikrorajonos, tai skaitā līdzfinansējot mikrorajonu pagalmu labiekārtošanas projektu konkursu, vēsturiskās apbūves atjaunošanas projektu konkursu, rotaļlaukumu iekārtošanu un citas aktivitātes. Par dividenžu izlietojumu konkrēti šim gadam domes deputāti vēl lems, apstiprinot grozījumus pilsētas budžetā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Liepājas enerģija” 2021.gadā strādāja ar 15,866 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,393 miljonu eiro peļņu.

“Liepājas enerģijas” pamatkapitāls ir 6 972 071 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas dome (39%), SIA “Enerģijas risinājumi” (10%).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.