Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas ērģeļmūzikas vasaras astotajā koncertā uzstāsies Simona Sunepa un Juris Vizbulis

Svētdien, 21. augustā, pulksten 17 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē durvis tiks vērtas kārtējam ērģeļmūzikas vasaras koncertam. Pārdomātu un skanīgu programmu tandēmā ar tenoru Juri Vizbuli salikusi jaunā un talantīgā ērģelniece Simona Sunepa. Mākslinieki dzīvo vienā pasaules telpā ar saviem klausītājiem un arī viņiem sāp dramatiskie Ukrainas notikumi, kas šķiet neiespējami 21.gadsimtā. Tāpēc koncertā skanēs Paula Peidža “Lūgšana par Ukrainu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis būs koncertcikla “Mūzika dievnamam” priekšpēdējais koncerts. Augusta pēdējā svētdienā Liepājas ērģeļmūzikas vasara izskanēs, portālu “ReKurZeme” informē koncertcikla producents Gundars Venens.

Simona Sunepa mācījusies gan klavieres, gan klavesīnu, gan interesējusies par vairākiem citiem instrumentiem, tomēr par savu mūža instrumentu izvēlējusies ērģeles. 2009. gadā sākusi apgūt ērģeļspēli pie ērģelnieces Kristīnes Adamaites. 2014. gadā ieguvusi mecenātu Ivara un Anitas Gaides balvu par spilgtu radošo darbību studiju periodā. 2016. gadā viņas studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā vainagojās ar maģistra grādu profesores Larisas Bulavas ērģeļu klasē. Prasmes papildinājusi meistarklasēs pie atzītiem ārzemju ērģelniekiem. Uzstājusies daudzviet Latvijā un koncertus sniegusi arī Lietuvā, Polijā, Nīderlandē, Maltā un Krievijā. Ikdienas darbs Simonai Sunepai saistās ar ērģeļspēles mācīšanu mūziku mīlošiem jauniešiem Saldus mūzikas skolā, kas ir viena no četrām skolām, kas akreditēta ērģeļspēles programmā.

Juris Vizbulis – viens no spožākajiem jaunās paaudzes tenoriem Latvijā. 2009. gadā absolvējis J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālo nodaļu pie asoc. prof. Andžellas Gobas. Kā solists piedalījies vairākos Latvijas nacionālās operas un baleta uzvedumos. Viņa nozīmīgākās operlomas ir Bastjēns V. A. Mocarta operā “Bastjēns un Bastjenna”, Tamino operā “Mazā burvju flauta”, Trikē P. Čaikovska operā “Jevgeņijs Oņegins”, kā arī Alfrēds J. Štrausa operetē “Sikspārnis”.
J.Vizbulim ir vairākas lomas mūziklos – Tonijs L. Bernstaina “Vestsaidas stāstā”, Mariuss K. M. Šēnberga “Les Misérables”, kā arī Jāzeps E. L. Vēbera mūziklā “Jāzeps un raibais sapņu mētelis”. Vinš dziedājis tenora solo Kamila Sensānsa “Ziemassvētku oratorijas”, Marka Antuāna Šarpantjē “Te Deum”, kā arī Riharda Dubras “Ziemassvētku kantātes atskaņojumos”.

Mākslinieks aktīvi koncertē Latvijas koncertzālēs un dievnamos. Sadarbībā ar franču ērģelniekiem ir notikuši vairāki viņa koncerti Francijas baznīcās bet ar kamermūzikas koncertiem uzstājies arī Itālijā, Anglijā un Austrijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.