Liepājas ērģeļmūzikas vasaru “Mūzika dievnamam” 7. jūlijā atklāja Ilona Birģele un Ilze Grēvele-Skaraine. Latviešu garīgā mūzika “Transcedence” bija īpaši pārdomāts vēstījums ikvienam klausītājam, kas baudīja šo neaizmirstamo koncertu.
Otrajā koncertā – 14. jūlijā pulksten 17 – viesis no Polijas un liepājnieks uz “vienas skatuves”, portālu “ReKurZeme” informē koncertcikla producents Gundars Venens.
Mihals Šostaks ērģeļu spēli iemīlējis 17 gadu vecumā. Varšavā studējis ērģeļu improvizāciju un liturģisko mūziku. 2019. gadā studijas vainagojās ar mūzikas mākslas doktora akadēmisko grādu. Iegūstot koncertērģelnieka statusu, regulāri uzstājies ar solo koncertiem visos pasaules kontinentos un daudzās pasaules valstīs, tostarp Argentīnā, Austrijā, Beļģijā, Brazīlijā, Kanādā, Čīlē, Somijā, Francijā, Lielbritānijā, Itālijā, Monako, Nigērijā, Panamā, Ukrainā, Vatikānā, ASV u.c. Vadījis arī starptautiskās ērģeļu improvizācijas lekcijas.
Regulāri publicējies ērģeļu žurnālos: „The Organ” (Lielbritānija), „Organ Canada”, „Varhaník” (Čehija), kā arī „The Diapason” un „The Vox Humana” (ASV).
No 2002. līdz 2011. gadam bijis Varšavas Lurdas Dievmātes baznīcas ērģelnieks un uzrakstījis monogrāfiju par šīs baznīcas ērģeļu vēsturi. 2011.- 2018. gadam – mūzikas direktors un vadošais ērģelnieks Jaunavas Marijas bazilikā Lichen Stary, kur uzstādītas Polijā lielākās ērģeles. Mihala Šostaka personības otra šķautne ir biznesa praktiķis. Vairāk kā 20 gadus viņš praktizē dažādos vadības amatos kapitālgrupās starptautiskajā vidē – ASV, Kanādā, ES un Dienvidkorejā.
Ingus Novicāns ir Liepājas Simfoniskā orķestra mežragu grupas koncertmeistars kopš 2001. gada. Mežraga spēli sācis apgūt 9 gadu vecumā. Mācījies Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā, kam sekojušas bakalaura un maģistra studijas Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā pie leģendārā profesora Arvīda Klišāna.
Ingus Novicāns ir spēlējis pūtēju orķestrī “Rīga”, Jūras spēku orķestrī, baroka orķestrī “Collegium Musicum Riga”, Virtsburgas operā Vācijā un Liepājas Simfoniskajā orķestrī. Dažādos sastāvos darbojies kamermūzikā – metālpūšamo instrumentu kvintetā “Rīga”, koka pūšamo instrumentu ansamblī “Kurland Quintet” un Liepājas mežragu kvartetā.
Īpaši atzīmējama uzstāšanās Pekinas Mākslu festivālā “Meet in Beijing” Ķīnā, kur Ingus izpelnījās ļoti siltas ovācijas, spēlējot solo Jurjānu Andreja “Barkarolā”.
Abi mākslinieki satiksies Liepājas ērģeļmūzikas vasarā, lai ar skanīgiem, atmiņā paliekošiem skaņdarbiem iepriecinātu klausītājus. Programmā gan Mihala Šostaka solo un ērģeļu improvizācijas, gan dueti ērģelēm un mežragam – J.S.Baha, B.Krola, G.Bēma, A.Stradellas, L.Van Bēthovena. S.Franka, L.Lefibūra-Vīla mūzika.
Publicitātes foto
Reklāma