“Liepājas” futbolisti pārtrauc piecu zaudējumu sēriju

“Liepāja” pirmdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 17.kārtas mačā izcīnīja uzvaru, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju.

“Liepāja” izbraukumā ar 2:1 (2:1) pārspēja “Daugavpili”, vēsta LETA.

Liepājnieki izvirzījās vadībā jau ceturtajā minūtē, kad “Daugavpils” vārtos bumbu raidīja Dodo.

1. minūtē “Liepājas” vārtsargam izdevās atvairīt daugavpiliešu pirmo mēģinājumu raidīt bumbu vārtos pēc stūra sitiena, taču Valērijs Lizunovs bija pirmais pie atlēkušās bumbas un ar atkārtotu mēģinājumu nogādāja to viesu vārtos, izlīdzinot rezultātu 1:1.

Tikmēr, tuvojoties pirmā puslaika izskaņai, liepājnieki atguva pie vienu vārtu pārsvaru, ar otro precīzo sitienu mačā izceļoties Dodo.

Daugavpiliešiem cenšoties izraut neizšķirtu, abas komandas pelnīja dzeltenās kartītes, kopīgiem spēkiem tiekot līdz astoņām un astoto “dzelteno plāksteri” nopelnot “Liepājas” trenerim Tamazam Pertijam. Šajā rādītājā mājinieki neizšķirtu panāca – pa četrām kartītēm katrai komandai.

Pirmajā komandu tikšanās reizē šosezon ar 1:0 pārāki bija liepājnieki.

Plkst.19 “Valmiera” izbraukumā uzsāka maču ar līgas jaunpienācēju “Jelgavu”.

Svētdien 17.kārtas pirmajās spēlēs “Riga” viesos ar 2:0 pieveica “Metta” komandu, bet RFS ar 6:1 sagrāva Salaspils “Super Nova”.

Kārtas noslēdzošajā mačā otrdien “Tukums 2000″/”Telms” futbolisti savā laukumā cīnīsies ar “Auda” komandu.

Turnīra tabulas augšgalā ar 45 punktiem 17 spēlēs ir “Riga”, 41 punkts ir RFS, 26 punkti 16 spēlēs – “Valmierai”, bet 22 punkti – “Auda”. 22 punktus ir sakrājusi “Metta”, 23 punktus – “Liepāja”, 15 – “Jelgava” un “Tukums 2000″/”Telms”, bet 17 mačos 13 punkti ir “Daugavpilij” un septiņi – “Super Nova”.

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi vēsturē par čempioniem kļuva valmierieši, sudrabu izcīnīja “Riga”, bet bronzu – RFS, bet Latvijas kausa izcīņā uzvarēja “Auda”.

Čempions noskaidrosies pēc četros riņķos aizvadītām 36 spēļu kārtām. Kopumā notiks 180 spēles.

2023.gada sezonā Latvijā pirmo reizi tiek izmantota video tiesneša asistenta (VAR) sistēma.