“Liepājas” futbolisti turpina uzvaru sēriju sezonas ievadā

Foto no FK “Liepāja” arhīva

“Liepāja” svētdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas piektās kārtas spēlē viesos ar rezultātu 5:1 (2:1) pārspēja “Metta” vienību, sezonu turpinot bez zaudētiem punktiem.

Liepājniekiem pa diviem vārtiem guva Ēriks Punculs un Marko Simičs, bet vienus iesita Mārtiņš Ķigurs. Simičs gan spēli nepabeidza traumas dēļ, vēsta LETA.

Spēles 21.minūtē “Liepājas” soda laukumā tika nogāzts Jānis Grīnbergs. Tiesneša nozīmēto 11 metru soda sitienu devās izpildīt Lūkass Vapne, kurš pārspēja Krišjāni Zviedri un izvirzīja mājiniekus vadībā.

Liepājnieki rezultātu izlīdzināja 37.minūtē, kad ļoti spēcīgu un zemu sitienu no distances izpildīja Punculs. Pirmā puslaika pēdējā minūtē Roberts Savaļnieks sarežģītā situācijā pie laukuma gala līnijas pamanījās izdarīt piespēli, Punculs no apmēram desmit metriem sita ar galvu un vēlreiz bija precīzs – 2:1 “Liepājas” labā.

Otrā puslaika sākumā, 56.minūtē, pēc Savaļnieka izpildītā brīvsitiena soda laukumā “otrajā stāvā” uzvarēja Simičs, kurš ar galvu raidīja bumbu vārtos – 3:1. 73.minūtē, stūra sitienu izpildot Savaļniekam, Simičs vēlreiz bija precīzs ar galvu, tiesa, ceturtos gūtos vārtus aizēnoja futbolista trauma – aizsargs neveiksmīgi piezemējās uz kājas un nevarēja turpināt maču.

Punktu vēju pilsētas komandas uzvarai pielika Ķigurs, kurš divas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc centrējuma panāca 5:1.

Jau ziņots, ka pirms tam “Valmiera” viesos ar 3:1 (0:0) uzvarēja “Audu”, bet “Daugavpils” mājās cīnījās bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar “Riga” vienību.

Kārtas noslēgumā pirmdien Tukuma futbolisti mājās uzņems RFS, bet “Spartaks” Valdlaučos mēros spēkus ar “Super Nova” futbolistiem.

Turnīra tabulas galvgalī ar 15 punktiem piecās cīņās ir “Liepāja”, ar desmit punktiem seko “Riga”, bet astoņus punktus guvušas RFS, “Valmiera” un “Auda”. Tālāk ar pieciem punktiem seko “Daugavpils”, četrus punktus guvusi “Tukums 2000″/”Telms”, kamēr “Metta” tikusi pie trim punktiem un ir astotā. “Super Nova” guvusi vienu punktu, bet Jūrmalas “Spartaks” bez izcīnītiem punktiem četros dueļos atrodas pēdējā, desmitajā vietā.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu.

“Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem.

Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11. marta līdz 13. novembrim.