“Liepājas” hokejisti uzvar “Olimp/Ventu 2002”

Foto – HK “Liepāja”

Daugavpils “Dinaburga” sestdien “Optibet” Hokeja līgas (OHL) spēlē savā laukumā piekāpās “Mogo”/LSPA.

Daugavpilieši mājās zaudēja “Mogo”/LSPA ar 0:6 (0:2, 0:2, 0:2), vēsta LETA.

Deivids Sarkanis šajā mačā guva “hat-trick”, savus trešos vārtus izmezdams vairākumā. Savukārt otros vārtus Patriks Trasūns pamanījās gūt mazākumā. Vēl vārtus guva arī Jānis Ozoliņš un Kārlis Bucenieks.

Mājinieku rindās par labāko tika atzīts vārtsargs Reinis Liepiņš, bet viesu – Sarkanis.

Otrā spēlē čempionvienība “Olimp”/”Venta 2002” mājās zaudēja “Liepājai” ar

1:5 (1:2, 0:3, 0:0).

Verners Egle un Magnuss Jākobsons izvirzīja viesus vadībā ar 2:0, bet Juris Ziemiņš vienus vārtus atguva.

Ar vēl trim vārtiem otrajā trešdaļā liepājnieki nodrošināja uzvaru.

Viesiem ar vārtu guvumu izcēlās arī Artjoms Anosovs, kā arī vairākumā – Zahars Šablovskis un Klāvs Plānics.

Pēdējā periodā mājinieku vārtos Aleksandru Jevgrafovu nomainīja Kārlis Zakrevskis, nosargājot tos neieņemtus un atvairot visus desmit metienus.

Pēdējās 20 minūtēs bija daudz noraidījumu, mājiniekiem sapelnot 14, viesiem – četras soda minūtes.

Liepājnieku rindās ar trim rezultatīvām piespēlēm izcēlās Fjodors Jarovinskis, divus (1+1) punktus sakrāja Plānics, bet vārtos Māris Jučers atvairīja 26 metienus.

Vēl sestdien bija paredzēta “Liepājas” un Hokeja skolas “Rīga” spēle, taču tika pārcelta uz vēlāku laiku Covid-19 ierobežojumu dēļ.

Turnīra tabulā pirmo vietu ar 44 punktiem 24 cīņās ieņem “Mogo”/LSPA komanda, kurai ar 41 punktu 24 mačos seko “Zemgale”/LLU. “Liepāja” ar 31 punktu 22 dueļos ir trešā, bet aiz tās ar 20 spēlēs izcīnītiem 24 punktiem ierindojas “Olimp”/”Venta 2002”. Piektajā vietā ir Hokeja skola “Rīga”, kas izcīnījusi 13 punktus 21 spēlē, sestajā vietā ar septiņiem punktiem 24 mačos atrodas “Dinaburga”, bet ar pieciem punktiem 23 spēlēs pēdējo vietu ieņem Rīgas “Prizma”.

Aizvadītajā sezonā OHL kausu izcīnīja “Olimp”/”Venta 2002”, bet regulārajā sezonā uzvaru svinēja “Zemgale”/LLU.

Pirmais Latvijas čempionāts hokejā notika pirms 90 gadiem.