Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas interjera muzejs aicina uz muzejpedagoģijas nodarbību par Liepājas ostu

Liepājas muzeja filiāle ““Liepājas 17.–19.gs. interjera muzejs “Hoijera kundzes viesu nams”” Kungu ielā 24 aicina uz jaunu muzejpedagoģijas nodarbību “Liepājas osta laiku lokos”, kas vēsta par Liepājas ostas darbību un attīstību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas interjera muzeja pirmā stāva ekspozīcijā skolēniem tiks piedāvāta nodarbība, kuras mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar sadzīvi un darbu 17./18.gs. Liepājā, kas daudzējādā ziņā bijusi cieši sasaistīta arī ar ostas izbūvi un tirdzniecības sakariem ar Eiropu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Inga Zīverte.

  1. gadsimta pirmajā pusē Liepājas tirdznieciskie sakari, lai gan preču apjoma ziņā nelieli, tomēr bija ļoti daudzpusīgi. Vietējie tirgotāji veidoja sakarus ar Lībeku, Amsterdamu, Gotlandi, Ķīli, Stokholmu, Lisabonu un virkni citām, tuvām un tālām pasaules pilsētu ostām.
  2. gadā noslēgtais Liepājas ostas būves līgums starp Liepājas pilsētu un Kurzemes hercogu Frīdrihu Kazimiru Ketleru kalpo kā nozīmīgs atskaites punkts ostas pilnveidošanai. Caur Liepājas ostu laika gaitā ir eksportēta labība, kokmateriāli, ādas un lauksaimniecības produkti, savukārt ostā ienāca celtniecības materiāli, metāli, metālu izstrādājumi, sāls, garšvielas, siļķes un citas preces.

Liepāju tās neaizsalstošās ostas dēļ iekārojuši daudzi, tāpat te tikuši būvēti arī kuģi, taču ostas “zelta laiki” iestājās 1871. gadā, kad tika uzbūvēta dzelzceļa līnija Liepāja–Romni. Patiecoties jaunizbūvētajai dzelzceļa līnijai, pilsēta piedzīvoja strauju izaugsmi. Ja 1861. gadā pilsētā dzīvoja 10 000 iedzīvotāju, tad pirms 1. pasaules kara to skaits sasniedza jau 100 000.

Ostas dzīve Liepājā ritējusi ļoti mainīgi, atbilstoši katram laikam, taču osta ir bijusi, ir un būs nozīmīga Liepājas daļa, kas turpina noteikt pilsētas dzīves ritmu un labklājību.

Nodarbība “Liepājas osta laiku lokos” būs saistoša dažāda vecumposma skolēniem. Tās ietvaros interaktīva stāstījuma un savstarpēju sarunu veidā skolēni gūs priekšstatu par Liepājas ostas attīstības vēsturi un veiks dažādus saistošus uzdevumus. Plānotais nodarbības ilgums – no 40 līdz 60 minūtēm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.