Liepājas 17.-19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” izstrādājis un turpmāk piedāvā jaunlaulātajiem un kāzu viesiem īpašu kāzu norises izklaides programmu, kas balstīta Holandes un Eiropas 17./18.gadsimta gredzenu mīšanas tradīcijās.
Pasākuma programma jaunlaulātajiem un kāzu svinību viesiem piedāvā interaktīvā veidā iepazīties gan ar Liepājas interjera muzeja tapšanas pirmsākumiem un Hoijeru dzimtas stāstu, gan izzināt holandiešu Zelta laikmeta precību tradīcijas un veidus kā laulību saites kāzu dienā tikušas simboliskā veidā stiprinātas, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja filiāles “Liepājas 17.-19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”” vadītāja Ieva Dzintare.
Holandiešu 17./18. gadsimta kāzu norises tradīcijas bijušas saistītas ar vairākiem, simboliskas nozīmes paradumiem – sākot no cimdu vai tradicionālo holandiešu, daiļi apgleznoto koka tupeļu dāvināšanu iecerētajai meitenei, līdz pat vēlējumu koka veidošanai no kāzu viesu puses, kāzu lādītes pasniegšanai un jaunās līgavas lutināšanai ar cukurotām mandelēm.
Atbilstošas ieceres un vēlmju gadījumā arī svinīgā kāzu ceremonija var tikt organizēta Hoijeres vai Stenderu ģimenes vēsturisko interjeru telpās, papildus plānojot kāzu fotosesiju vai mielastu pirmā stāva “Hoijeres krogā”, vai otrā stāva “Stenderu konditorejā”.
Reklāma