Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas koncertzālē atklās starptautiski atzītā dizaina biroja “H2E” izstādi “Iz-aicinājums”

No 14. aprīļa līdz 8. jūnijam Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā Civita Nova būs skatāma starptautiski atzītā dizaina biroja “H2E” izstāde “Iz-aicinājums”. Izstāde apmeklētājiem piedāvās aplūkot vērtības, kas mijas cauri dizaina biroja 15 gadu laikā radītajiem projektiem, kuri spilgti iezīmējušies dažādās Latvijas vietās, to skaitā, arī Liepājā. Izstādes atklāšana gaidāma ceturtdien, 14. aprīlī plkst. 17.00, kurā būs iespējams satikt dizaina biroja līdzdibinātājus – vadošos dizainerus Ingūnu un Holgeru Elerus un vadītāju Dagniju Andersoni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar saviem darbiem dizaineri vēlas izstādes apmeklētājiem parādīt to, ka dizains nav tikai prasmes, dizains ir arī kultūra: “Dizains ir aktīvs darbības vārds – izpētīt, atklāt pasauli pašiem, iedvesmot līdzcilvēkus. Mēs cenšamies izprast pasauli un atklāt tās brīnumainās šķautnes ikvienam. Tas ir izaicinājums mums pašiem un aicinājums ikvienam – ieskaties!”, portālu “ReKurZeme” informē SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece.

Par dizaina biroja darbu izstādes vietu izvēlēta koncertzāle “Lielais dzintars”, ņemot vērā biroja ciešo sasaisti ar Liepāju – “H2E” izstrādājis Liepājas pilsētas vizuālo identitāti, infografiku dizainu un Liepājas pieteikuma koncepciju “(ne)miers” konkursā par titulu “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027”. Šie projekti gan ir tikai neliela daļa no izstādē skatāmajiem dizaina darbiem, kuri sastopami dažādās citās Latvijas pilsētās un kultūrvēsturiskās vietās.

Dizaina biroja vērtības tiks atspoguļotas dažādos veidos – caur darbiem un to idejām, caur citātiem, caur procesu un biroja ikdienu. Izstādē būs skatāmi “atslēgas” darbi no četrām dizaina biroja H2E darbības jomām – grafikas, telpas, ekspozīcijas un navigācijas dizaina. Darbi gan vizuāli, gan datos atklās idejas attīstības procesu un noteicošos faktorus tās dzīvotspējai un īstenošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pirms aicināt, jāiespēj pasaules norises izzināt, pamanīt, uztaustīt, notvert, apbrīnot. Tad varam aicināt pasaulē ielūkoties, jeb vienā vārdā iedvesmot – pasaule ir brīnumaina, nav un nebūs dienas, kad neatklāsim tajā ko jaunu. Mums ir jāspēj parādīt, pierādīt, lai tu/viņš/viņa/viņi/mēs pamanītu pasaules vērtību. To mēs saucam par dizainu. Tas ir mūsu darbs, mīlestība un arī ikdiena,” par biroja pieeju dizaina procesiem atklāj Ingūna Elere.

Spilgtākie “H2E” projekti ir Liepājas pilsētas vizuālā identitāte, Rīgas Motormuzeja ekspozīcijas dizains, “Alūksnes Bānīša stacijas” šķūņa ekspozīcijas dizains, Alūksnes pilsētas vizuālā identitāte, Valsts pārvaldes iestāžu vienota vizuālā identitāte, “Virši A” degvielas uzpildes staciju jaunais interjera dizains u.c., kuru izstrādes procesi un vērtības būs apskatāmas arī izstādes apmeklētājiem.

Dizaina birojs “H2E” ir starpdisciplinārs dizaina uzņēmums, kura galvenais darbības princips ir radoši nestandarta dizaina risinājumi. Uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir dizaina stratēģiju izstrāde, ekspozīcijas dizains, interjera dizains, grafikas dizains un navigācijas dizains. Dizaineri strādā ar telpu kā vizuālo pieredzi un dizainu kā komunikācijas instrumentu. “H2E” ir starptautiskas profesionālas organizācijas SEGD biedrs un SEGD Riga Chapter izveidotājs (segd.org), kura fokusā ir telpiskās vides un grafikas mijiedarbība. No 2018. gada “H2E” ir Latvijas Dizaina padomes dalībnieks. Dizaina biroja realizētie projekti saņēmuši vairākus starptautiskus apbalvojumus, tādus kā RED Dot Design Award, IF Design Award, German Design Award, THEA, SEGD Design Award, A’Design Award u.c. 2015. gadā dizaina birojs realizējis laikmetīgā dizaina notikumu ciklu “Dizaina Manifestācija”, savukārt 2017. gadā dizaina birojs saņēmis Latvijas Republikas Kultūras ministrijas balvu “Izcilība kultūrā” par izcilu veikumu izstāžu un muzeju ekspozīciju dizainā un līdz 2019. gadam organizējis Kultūras ministrijas Latvijas Dizaina gada balvas konkursu. Pašreiz “H2E” strādā pie Latvijas Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas realizācijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.