Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas koncertzālē noslēgsies izstāde “Viņas ziemeļu sauciens”

Piektdien, 12. jūlijā, pulksten 17 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā “Civita Nova” tiks atklāta “Baltu Rotu” un fotogrāmatas “Ziemeļmeitas kods” radošās komandas iedvesmojošā rotu un fotogrāfiju izstāde “Viņas ziemeļu sauciens”. Liepāja ir šīs ceļojošās izstādes pēdējais un noslēdzošais pieturas punkts, kur ekspozīciju papildinās īpaši šai pilsētai veltīti darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes autori aicina apmeklētājus ielūkoties mūsu tautas kultūras un cilvēku stāstos, to tuvplānos, kas cauri gadsimtiem atbalsojas mūsdienās un dod spēku katrai nākamajai paaudzei, portālu “ReKurZeme” informē SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece-Grīnberga.

“Liepāja mums ir ļoti mīļa un īpaša pilsēta, tāpēc esam priecīgi, ka izstādes ceļš noslēdzas tieši šeit. Liepājas brīvības un radošais gars, kurzemnieku spīts un sīkstums, ziemeļnieciskais atturīgums un skaistais skarbums. Tas viss dabiski savijas ar izstādes motīviem. Izstādē būs skatāmas vairākas “Baltu Rotu” kolekciju tēmas, kas tapušas 30 gadu garumā, kā arī niansētās Unas Taal melnbaltās fotogrāfijas, kuru galvenās varones ir sievietes,” komentē izstādes kuratore Laura Geistarde-Šube, SIA “Baltu Rotas” attīstības vadītāja.

Izstāde “Viņas ziemeļu sauciens” ir pirmais kopprojekts, kas veidots tieši šādā saturiskā un vizuālā formā, koncentrējoties gan uz vēsturisko mantojumu, gan mūsdienu aktualitātēm Latvijā un pasaulē. Reflektējot par šī laika dramatiskāko notikumu – karu Ukrainā, izstādes autori iekļāvuši arī Latvijā nonākušo bēgļu – ukraiņu sieviešu portretus un audiostāstus, kas iezīmē realitāti. Kopējā izstādes vēstījumā šis motīvs iekļaujas viegli un plūstoši, jo akcentē spēku un gaišumu, ko nesam katrs sevī arī pašos smagākajos mirkļos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Īpaši Liepājai esam izvēlējušies parādīt rotas, kurās redzams senas ziemeļu leģendas stāsts, kā arī parūpējušies par saules akmens – dzintara klātesamību. Būs arī īpaši Liepājai radītas rotas, kuras tās būs, lai paliek pārsteigums. Mīļi aicinām visus liepājniekus un pilsētas viesus apmeklēt izstādi un pagodināt mūs ar savu klātbūtni mums tik īpašajā 30. jubilejas gadā,” tā par gaidāmo notikumu runā SIA “Baltu Rotas” līdzdibinātāja un galvenā dizainere Inita Straupe.

Izstādes atklāšanas pasākumā mākslas telpā būs pieejams arī “pop-up” veikaliņš, kurā varēs iegādāties “Baltu Rotas” un foto grāmatu “Ziemeļmeitas kods”.

“Baltu Rotu” darbu pamatā ir seno baltu tautu kultūra un iedvesma, ko sniedz ziemeļnieciskā daba. Šo unikālo vēstījumu viņi stāsta tālāk, veidojot gan precīzas seno rotu kopijas, gan radot pilnīgi mūsdienīga dizaina orģinālrotas no sudraba, bronzas un zelta. Rotas top Latvijā, mazā ražotnē Siguldā jau vairāk nekā 30 gadus. Gadu gaitā uzņēmuma “Baltu Rotas” veidotie darbi ir priecējuši ne tikai vietējos un ārzemju dizaina piekritējus, bet tie arī izstādīti starptautiska mēroga izstādēs. Viņu darinātās rotas izvēlētas kā dāvanas augstām pašmāju un ārvalstu amatpersonām, piemēram, Dānijas karalienei Margrētei, Hilarijai Klintonei un Norvēģijas karaliskajam pārim.

Foto grāmata “Ziemeļmeitas kods” (angļu val. – “Her Northern Roots”) ir foto un teksta sinerģija, kas ilustrē un raksturo Latvijas sievieti – tādu, kas tur godā tradīcijas, vēsturisko mantojumu, bet spēj pilnībā pielāgoties laikmeta norisēm, turklāt, laikam ritot un pieaugot brīvības spēkā, arī būt par viedokļa līderi, balsi, kuru dzird viņas sievišķībā un līdzvērtībā. Bilžu stāsti par dažādām sievietēm tapuši ar mērķi meklēt kopīgu pavedienu, saikni starp paaudzēm, dzimtu, piederību vietai un dabai kā pirmavotam, interpretējot ritma un nepārtrauktības jēdzienu kā informācijas kodu sirdspukstos, elpā, gadalaikos. Stāstījuma valoda ir melnbalta, gaismu un ēnu spēlēs atklājot katru varoni, bet krāsas atstājot interpretācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes autori, radošā komanda: Inita Straupe, “Baltu rotu” līdzdibinātāja un galvenā dizainere, Ieva Straupe-Lūse, “Baltu rotu” vadītāja, divu rotu kolekciju autore, Laura Geistarde-Šube, “Baltu rotu” attīstības vadītāja, izstādes idejas autore un kuratore, Una Tāla, fotogrāfe, grāmatas “Ziemeļmeitas kods” līdzautore, Kristīne Kutuzova, tekstu autore, grāmatas “Ziemeļmeitas kods” līdzautore un Una Grants, izstādes dizainere.

Apmeklētājiem bez ieejas maksas izstāde apskatāma līdz 22. septembrim koncertzāles darba laikā no pirmdienas līdz piektdienai.

Publikācijas foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.