Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas Latviešu biedrības namā būs “Krāšņā rudens balle”

Piektdien, 21. oktobrī, pulksten 20 Liepājas Latviešu biedrības nams visus mīļi aicina uz Latvijā iecienītās grupas “Liepavots” koncertprogrammu pie galdiņiem “Krāšņā rudens balle”. Ar “ugunīgiem” flamenko ritmiem balli bagātinās deju studija no Rīgas “Sol Flamenco” un, kā ierasts, būs arī fotostūrītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klāt rudens, dabā jau jaušamas tā dvesmas un krāsas, dārzus piepilda rudens veltes. Viss dabā un sajūtās aicina atrast laiku sev, lai sapostos un 21. oktobrī pulksten 20.00 nāktu uz Liepājas Latviešu biedrības namu, kur kopā ar saviem draugiem, kolēģiem un paziņām atzīmētu kādu nozīmīgu dzīves notikumu vai vienkārši ļautos dejas vilinājumam un svinētu rudens atnākšanu ar Latvijas klausītāju iemīļotās grupas “Liepavots” muzikālo sniegumu koncertprogrammā pie galdiņiem “Krāšņā rudens balle”. Vakara gaitā karstasinīgu “dzirksteli piešķils” ar flamenko deju ritmiem īpašie viesi no deju studijas “Sol Flamenco” (Rīga). Savukārt rudens mirkļa burvību nofiksēt varēs īpaši iekārtotajā fotostūrītī, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Latviešu biedrības nama komunikāciju un mārketinga speciāliste Anda Birkenberga.

Lai gan deju studijas “Sol Flamenco”oficiālais dibināšanas datums ir 2020. gads, tās dalībniecēm flamenko pieredzes ceļš ir garš – no pirmajiem soļiem Andalūzijas flamenko skolā Granadā pirms 18 gadiem līdz regulārām meistarklasēm pie spāņu flamenko pasniedzējiem tepat Latvijā, ko rīko deju studija “Sol Flamenco”.
“Flamenko deju studija “Sol Flamenco” ir saulaina saliņa Rīgas centrā, kurā pulcējas dažāda vecuma cilvēki, kuri ir aizrāvušies ar Spānijas kultūru un daudzšķautnaino flamenko mākslu,” saka studijas vadītāja un pasniedzēja Ilvija Saulīte, piebilstot, ka studijas dalībnieces dejo flamenko, klausās flamenko mūziku, interesējas par flamenko mākslas veidiem, caur deju mācās spāņu valodu, kā arī nemitīgi pilnveidojas un iedvesmojas meistarklasēs pie profesionāliem šīs mākslas izpildītājiem gan tepat Latvijā, gan Spānijā.

“Kaut kas vairāk par ritmisku kāju piesišanu un tehniku ir flamenko dvēseles atraisīšana caur katras dejotājas atbrīvošanos kustībā un dejā, ļaujot izpausties plašai emociju gammai,” pārliecināta ir “Sol Flamenco” pasniedzēja I.Saulīte. Savukārt “Sol Flamenco” dejotājas uzskata, ka dejot var jebkurš neatkarīgi no vecuma, fiziskās sagatavotības vai asins krāsas, jo gaisotne, ko rada no Spānijas pieaicinātie viesskolotāji, turpinās arī aizverot nodarbību telpas durvis – kopējos atpūtas un izklaides pasākumos. Spāniski silta un radoša atmosfēra, draudzīgs kolektīvs – tas ir “Sol Flamenco”!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grupa “Liepavots” ir dibināta 2001. gadā. Pagājušajā gadā grupa ar koncerttūri pa Latviju atzīmēja grupas pastāvēšanas 20. gadadienu. Līdz šim grupai “Liepavots” ir izdoti divi studijas albumi – ”Ilgu krasti” (tajā ir arī grupas “Smokie” dziesmas latviešu valodā) un ”Tavā tuvumā”, savukārt kovida laikā tapis jauns albums. Vislielāko atzinību Latvijas klausītāju vidū guvis albums “Ilgu krasti”.

Grupa “Liepavots” guvusi panākumus ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām. Reiz vienā no pazīstamajiem mūzikas festivāliem Lietuvā viņi tika aicināti kā vakara noslēdzošā grupa (hedlaineri). Grupa “Liepavots” ir klausītāju iemīļota, aktīvi koncertējoša un visur gaidīta. Tās sastāvā jau no grupas pirmsākumiem ir Māris Tālbergs (vokāls, ģitāra) un Sergejs Gurtiņš (vokāls, akustiskā ģitāra, solo un ritma ģitāra, basģitāra, taustiņinstrumenti, aranžējumi, studijas apstrāde). Šajā laikā, piedaloties dažādos mūzikas festivālos, grupa ir ieguvusi atpazīstamību gan Latvijā, gan arī aiz mūsu valsts robežām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.