Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas muzejā atklās Jauno mediju absolventu izstādi

Ceturtdien, 8. jūnijā, pulksten 17 Liepājas muzeja anfilādē Kūrmājas prospektā 16/18 atklās Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas studiju absolventu mākslas darbu izstādi “RETROSPEKTROPIJA”. Izstādi organizē biedrība “ASTE. Art, Science, Technology, Education” sadarbībā ar Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju MPLab.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spektropija jeb “pārsteidzošas spektra ilūzijas, kurās visur redzami spoki un jebkura krāsa,” ir J. H. Brauna optisko ilūziju grāmata, kas pirmo reizi tika izdota 1864. gadā. Autors grāmatā izmantojis dažādas optiskas ilūzijas un pēcskata tehniku, kad spilgta attēla atblāzma saglabājas skatītāja uztverē pat pēc novēršanās no objekta, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Latvijas Jauno mediju kultūras centrs RIXC izdevis grāmatu ar līdzīgu nosaukumu (2018), kurā uzsvērts, ka plašās elektromagnētiskā spektra telpas, kuras zinātne nevar sasniegt, pārņem modernās sabiedrības mīti.

Izstāde “RETROSPEKTROPIJA” sniedz ieskatu spokos, mītos, pieņēmumos un pārsteidzošos cilvēka iztēles un emociju pagriezienos, ko rada dažādu tehnoloģiju radītās jaunās komunikatīvās telpas, apkopojot 15 mākslinieku darbus, kas pieder Liepājas jauno mediju mākslinieku kopienai – attālināti vienotai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes dalībnieki, mākslinieki, savos darbos atskatās uz pagātnes ierakstiem, tver un skatītājam atklāj tajos radušos mītus un valdzinošos fantasmagoriskos tēlus, liekot pievērst uzmanību tam, ka un kā šie esošā ieraksti – jo sevišķi mūsdienās aktuālās mašīnmācīšanās īpatnību dēļ – formē mūsu nākotni gan vietējā, gan globālā, gan individuālā un dzimtas, kopienas mērogā.

Pastiprināta, noturīga interese par mediju mākslu Baltijas kontekstā ir unikāla Latvijas mākslas iezīme. Kopš 2007. gada, kad studijas Jauno mediju mākslā Liepājā uzsāka 1. kurss, ir pagājuši 15 gadi, un jauno mediju mākslinieku kopiena ir izaugusi visnotaļ liela, un tikpat plašs ir arī to tehniskās specializācijas un tematisko interešu loks – no video līdz skaņas mākslai un eksperimentiem paplašinātajā un virtuālajā realitātē, izaicinot gan skatītāju uztveres mehānismu, gan tehnoloģiju veiktspēju.

Izstādes kuratore – MPLab vadītāja, bakalaura studiju programmas Jauno mediju māksla vadītāja Anna Priedola. Izstādes tapšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Izstāde “RETROSPEKTROPIJA” Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs aplūkojama līdz 2023. gada 30. jūlijam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.