Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas muzejā atklās Miķeļa Golta darbu izstādi

Miķelis Golts, “Pavasaris”, 110 x 120 cm, 1975;

Piektdien, 6. janvārī, pulksten 18 Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē Kūrmājas prospektā 16/18 atklās mākslinieka Miķeļa Golta (1922–2007) piemiņas izstādi “Miķelis Golts. 100”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. gada Ziemassvētkos latviešu gleznotājam un liepājniekam Miķelim Goltam būtu apritējuši 100 gadi. Miķelis Golts piedzima 1922. gada 25. decembrī Rucavas pagasta Nidas ciematā zvejnieka ģimenē, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Kopumā savas dzīves laikā gleznotājs aiz sevis atstājis ievērojamu māksliniecisko mantojumu. Viņš ir pazīstams ar to, ka gleznoja paša izkoptajā tehnikā, kur liela nozīme ir faktūrām – Miķeļa Golta gleznas izceļas ar izveidoto reljefu, brīvu, impulsīvu krāsas uzklāšanas veidu un darba virsmas plastiku.

Gleznas faktūrai tika izmantotas krāsas un jūrmalas smiltis un gliemežvāki, kā arī citas vien māksliniekam zināmas sastāvdaļas. Savas autortehnikas recepti mākslinieks rūpīgi slēpa un tā joprojām nav atklāta.

Miķelis Golts galvenokārt gleznoja naktīs. Ņemot vērā īpašo glezniecības tehniku, darbi tapa uz audekla vai uz kartona guļus stāvoklī uz malkas plīts virtuvē vai biljardgalda, kas bija ražots Latvijas laikā 1930. gados.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. gadā Miķelis Golts iegādājās namu Fr. Brīvzemnieka ielā 26, lai to atjaunotu, izveidotu izstāžu zāli savām gleznām, kā arī organizētu saviesīgus pasākumus māksliniekiem un kultūras darbiniekiem. Nams “Pie Miķeļa” pēdējo reizi tika atvērts publiskam apmeklējumam 2022. gada 14. maijā starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” ietvaros.

Gleznotāja dzīves laikā kopš 1947. gada sarīkotas vairāk nekā 24 personālizstādes, kā arī vairākas piemiņas izstādes Liepājas muzejā, kas tika rīkotas pēc mākslinieka nāves: “Sibīrijas atbalss” (2008), “Miķelis Golts. Neparastā Liepāja” (2013) .

Miķeļa Golta darbi ir bijuši eksponēti ASV, Itālijā, Japānā, Krievijā un Zviedrijā. Mākslinieka gleznas atrodas Latvijas mākslinieku savienības fondā, valsts un pašvaldības muzejos, tai skaitā Liepājas muzejā, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Gleznotājs miris savā namiņā “Pie Miķeļa”, Liepājā 2007. gada 23. aprīlī, apbedīts Liepājas Centrālajā kapsētā.

Izstāde “Miķelis Golts. 100” Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs aplūkojama līdz 26. februārim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.