Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas muzejā atklās stikla mākslinieka Daiņa Gudovska darbu izstādi

Ceturtdien, 4. jūlijā, pulksten 17 Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 mazajā izstāžu zālē atklās starptautisku atzinību guvušā Latvijas stikla mākslinieka un akvarelista Daiņa Gudovska izstādi “Ārpasaules klusais klaiņotājs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stikla mākslas izstādē Liepājas muzejā mākslinieks aicina palūkoties uz trauslo stikla mākslas pasauli klusa klaiņotāja acīm. Eksponētajos darbos tiek veikts nošķīrums no cilvēka būtības, saglabājot autora iekšējo psiholoģisko uztveres būtību, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Kā uzsver Eiropas Stikla mākslas festivāla MELTING BORDERS kuratore no Polijas Anita Bialic, viņa mākslinieka rokraksts gan stikla mākslā, gan akvareļglezniecībā ir dinamisks un izteiksmīgs, dzīvs un jauns, kā viņš pats. Viņa talants izpaužas rotaļīgos, brīžiem izaicinošos ritmos un izcilā formas izjūtām, nereti provocējot skatītāja intelektu.

Daiņa Gudovska stikla skulptūras spēj pārsteigt, tās ir piesātinātas un vienlaikus vieglas, slēpjot saspringto nervu, kas uztur dzīvības vibrācijas sajūtu. Savos darbos viņš apzināti abstrahē tiešo realitātes izpausmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dainis Gudovskis 1989. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Vizuāli plastiskās mākslas fakultātes Stikla mākslas nodaļu. Karjeru sācis kā stikla pūtējs rūpnīcā “Latvijas Stikls” un kādu laiku bijis arī “Līvānu stikla fabrikas” dizainers, kā arī ievērojamu daļu savas dzīves, paralēli radošajai darbībai, veltījis LMA Stikla mākslas nodaļai.

Dainis Gudovskis starptautiskās izstādēs, plenēros un simpozijos piedalās kopš 1980. gada. Viņam bijušas vairāk nekā 40 personālizstādes Latvijā, Lietuvā, Luksemburgā, Zviedrijā, Somijā, Polijā, Vācijā, Francijā, Ukrainā, Slovākijā un citviet.

Mākslinieks piedalījies 50 starptautiskos simpozijos un vairāk nekā 600 starptautiskās un reģionālās izstādēs gandrīz 50 dažādās valstīs. Viņa darbi atrodami muzejos un galeriju kolekcijās Dānijā, Ukrainā, Lietuvā, Beļģijā, Vācijā, Somijā, Slovākijā, Meksikā un Latvijā – Marka Rotko centrā Daugavpilī, Līvānu Stikla un amatniecības centrā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Rīgā un Latvijas Mākslinieku savienības muzejā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daiņa Gudovska stikla mākslas izstāde “Ārpasaules klusais klaiņotājs” Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs aplūkojama līdz 2024. gada 1. septembrim.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma norises vietā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/a audio vai vizuālajā materiālā.

Publicitātes foto no Daiņa Gudovska personīgā arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.