Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas muzejā būs skatāma Ingas Jurovas personālizstāde “Eiropas nolaupīšana”

Inga Jurova, “Pavasaris”, audekls, akrils. 95 x 120 cm, 2020

Piektdien, 14. oktobrī, pulksten 17 Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē Kūrmājas prospektā 16/18 atklās mākslinieces Ingas Jurovas personālizstādi “Eiropas nolaupīšana”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inga Jurova pārstāv maģiskā reālisma virzienu glezniecībā. Gleznojot reālistiskus motīvus, mākslinieci interesē metafiziskais un aiz ārējās formas slēptais lietu saturs. Viņu aizrauj darbos atainotā situācija, patīk ainavās iekļaut figūras, portālu “ReKurZeme” Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Māksliniece atzīst, ka bieži gūst iedvesmu ceļojumos. “Katru reizi, kad mēs viesojamies citviet Eiropā, dodoties mājup, nolaupām, vedam līdzi ko sev nozīmīgu no tās, atstājot kaut ko no sevis. Eiropu var nolaupīt dažādos veidos, un katrs no mums to dara, bagātinoties ar kultūru, iepazīstot svešas zemes kā viesis, aizvedot līdzi daļiņu citas kultūras un dzīvojot tālāk savu, bet jau citādāku dzīvi. Nu jau es zinu, kas ir Kolizejs, Luvra, austeres, kā garšo laba kafija, kā skan Venēcijas kanālu ūdens šļaksti un kā izskatās klaidoņu nometne pie Neapoles,” tā māksliniece par viņas nolaupīto Eiropu.

Māksliniece dzimusi Rīgā, 1972. gada 16. martā. No 1996. gada viņa piedalās mākslas projektos kā gleznotāja un kuratore, kā arī ir sarīkojusi vairākas personālizstādes. Izglītojusies Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) – 1998. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, iegūstot mākslas bakalaura grādu. 2000. gadā iegūts mākslas maģistra grāds un gleznotājas specialitāte un absolvēta Alekseja Naumova un Kaspara Zariņa glezniecības meistardarbnīca.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. gadā Inga Jurova Ģederta Eliasa balvas konkursa izstādē Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā ieguvusi Ģederta Eliasa balvu par lauku tēmas atspoguļojumu mūsdienu glezniecībā. Godalgotais darbs “Dindiņu saimnieki. Alfrēds un Elfrīda” konkursa žūriju uzrunājis ne vien ar savu tehnisko izpildījumu, bet arī dziļi personisko stāstu.

Savukārt 2020., 2021. un 2022. gadā māksliniece par saviem darbiem nominēta Jāzepa Pīgožņa piemiņas balvai konkursa izstādēs “Latvijas ainava” Sv. Pētera baznīcā.

Izstāde “Eiropas nolaupīšana” Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs aplūkojama līdz 31. decembrim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.