Sākot ar 7. janvāri Liepājas muzeja Kūrmājas pr. 16/18 pirmā stāva anfilādē būs skatāma Ikonogrāfu biedrības autoru izstāde “Ikonas”, kas norisināsies Kristus piedzimšanas svētku zīmē.
Ikona ir neatņemama kristīgās Baznīcas sastāvdaļa. Tā ir dzīva glezniecības tradīcija, kas turpina piedzīvot savu attīstību un izmaiņas arī šodien. Ikona ir antīkajā kultūrā plaši attīstītās vizuāli plastiskās mākslas un glezniecības mantiniece. Ikonogrāfija vēsturiski izplatījās līdz ar kristietības ienākšanu dažādās zemēs un tautās, pārmantojot pastāvošās glezniecības tradīcijas un atspoguļojot sociālus un politiskus stāvokļus, karus un mieru, nabadzību un pārticību, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Dzintare.
Izstādi “Ikonas” veido 2012. gadā dibinātā Ikonogrāfu biedrība, kuras mērķis ir apvienot ikonu un svētbilžu autorus Latvijā un ārpus tās, kā arī veicināt sabiedrības izglītību ikonu un svētbilžu jomā.
Biedrības mākslinieki glezno ikonas, iepazīstina interesentus ar ikonu gleznošanas tradīcijām un tehnoloģiju izstādēs, lekcijās, meistarklasēs un ikonu gleznošanas nodarbībās. Tajā ir apvienojušies profesionāli izglītoti mākslinieki, lai kopīgi atklātu un apliecinātu ikonas unikālo nozīmi Pareizticīgajā baznīcā un pasaules kultūras mantojumā. Desmit gadu garumā biedrība regulāri veido izstādes Latvijā un Eiropā, savukārt mākslinieku darbi atrodas gan baznīcās, gan privātās kolekcijās visā pasaulē.
Izstādes “Ikonas” mākslinieku sastāvu veido Ikonogrāfu biedrības kodols un viņu pieaicināti profesionālie un jaunie ikonogrāfi: Anna Zandberga – Šenke, Agnese Vasiļevska, Evija Rudzīte, Jelena Lilija Kimsdotter Vänts, Karīna Tambovska, Natālija Stratanoviča, Ņina Skangale – Začeste. Ikonu gleznotājas – Oļesja Āboliņa, Kristīne Korjakina. Ka arī mozaīku māksliniece un dizainere, darbnīcas Kabinetto Mosaic Studio vadītāja – Irina Krilo.
Izstāde “Ikonas” Liepājas muzeja anfilādē būs aplūkojama līdz 27. februārim.
Ieeja muzejā un izstāžu apmeklējums pieejams pieaugušajiem, uzrādot sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu, ņemot līdzi arī savus nepilngadīgos bērnus. Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic Covid-19 testi, savukārt bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.
Reklāma