Liepājas muzejs noslēdzis ekskluzīvu sadarbības līgumu ar keramikas izstrādājumu ražotni B.V. Delftsche Aardewerkfabriek “De Porceleyne Fles anno 1653” par Royal Delft izstrādājumu piegādi “Liepājas 17.-19. gs. interjera muzeja “Hoijeres kundzes viesu nams’” suvenīru veikalam.
Hoijeres kundzes suvenīru veikalā būs pārstāvētas vairākas Royal Delft ikonisko zili – balto priekšmetu kolekcijas, sākot ar agrīno kolekciju replikām sietspiedes tehnikā, līdz pat mūsdienu dizaina traukiem, kas lieliski iederas ikvienā interjerā un priecē ar savu izsmalcināto zīmējumu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja ārējo sakaru koordinatore Linda Rozentāle-Roze.
Pašlaik ārpus Nīderlandes Royal Delft izstrādājumus iespējams iegādāties Antiļu salās, ASV, Čehijā, Itālijā, Krievijā, Lielbritānijā, Polijā, Vācijā un šai pasaules kartei pavisam drīz pievienosies Liepāja Latvijā.
Karalisko keramikas izstrādājumu Royal Delft ražošanas tradīcija aizsākusies 1653. gadā Dienvidholandes provincē, vienā no vecākajām Nīderlandes pilsētām – Delftā un kopš atvēršanas brīža līdz pat mūsdienām ražotne strādā bez pārtraukuma.
Šī senā aroda meistarība nodota no paaudzes paaudzē un ikoniskie meistardarbi joprojām tiek radīti pilnībā izmantojot roku darbu. Royal Delft izstrādājumi pasaulē guvuši plašu atpazīstamību ar savu oriģinālo, eleganto zili – balto krāsojumu.
Royal Delft pamatvērtības un sākotnējo veidolu raksturo augstākās kvalitātes Delft Blue līnija – ar rokām apgleznoto trauku un interjera priekšmetu kolekcija. Royal Delft Blue izstrādājumu izgatavošanas process sākas ar māla masas sagatavošanu, kas sastāv no 10 sastāvdaļām, tostarp – kaolīna, krīta, laukšpata
un kvarca pulvera.
Sausās sastāvdaļas tiek samaisītas ar ūdeni, līdz veidojas viendabīga masa. Masu lej ģipša veidnēs. Kad trauku formas ir sacietējušas tā, lai tās nedeformējot formu varētu izņemt, tās izņem no veidnēm, ļauj vēl nedaudz apžūt, ar mitru sūklīti noņem lieko, nogludina. Tad izstrādājumam tiek uzklāts speciāls
pārklājums – angobs. Izstrādājums ir gatavs 24 stundu ilgai apdedzināšanai ceplī, 1160 grādos pēc Celsija.
Izstrādājumu dekorēšana sākas ar kontūru uzklāšanu ar ogli, pēc tam mākslinieki ar speciālām otām, kas izgatavotas no sabuļa un vāveres akota, ar brīvu roku glezno dekora detaļas. Izmantotā krāsa veidota uz ūdens bāzes, dažādas toņa nianses rodas, krāsu vairāk vai mazāk sajaucot ar ūdeni. Delft Blue dekors,
atbilstoši senai receptei, ir krāsots ar krāsvielu maisījumu, kas lielākoties sastāv no kobalta oksīda. Apdedzināšanas procesā 1200 grādos pēc Celsija, notiekošo ķīmisko reakciju dēļ melni krāsotais zīmējums, kas paslēpts zem glazūras, kļūst zils.
The Original Blue kolekcijas priekšmeti top, izmantojot oriģinālos Royal Delft meistaru radītos motīvus, tos ieskenējot un sietspiedes tehnikā pārnesot uz priekšmetiem pirms to otrreizējās apdedzināšanas, kuras laikā uzdrukātais zīmējums tiek iekausēts glazūrā. Pēdējais etaps ir izstrādājumu kvalitātes pārbaude, kam tiek pievērsta ļoti liela vērība, lai klients saņemtu augstākās kvalitātes produktu.
Royal Delft vēsturisko kolekciju oriģinālus būs iespējams apskatīt muzeja ekspozīcijā.
Reklāma