Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas muzejs rīko saulgriežu ziedu vainagu darināšanas meistarklasi

Liepājas muzeja publicitātes foto

Pirmdien, 20. jūnijā, pulksten 17 Liepājas muzeja Dienvidkurzemesa etnogrāfijas ekspozīcijas telpās Kūrmājas pr. 16/18 notiks saulgriežu ziedu vainagu pīšanas meistarklase. Meistarklasi vadīs pirtniece un zāļu sieva Māra Tīmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saulgriežu ziedu vainagu pīšanas meistarklasē pirtniece un zāļu sieva Māra Tīmane pastāstīs, kā uzpīt vainagu tā, lai tas nodod vēstījumu, kuru nevar izteikt vārdos, kādus ziedus likt vainagā, lai izietu tautās, kā arī ierādīs praktiskas iemaņas vainaga darināšanā, lai tas būtu īpaši kupls un greznotu valkātāja galvu visa Līgo vakara garumā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja Kurzemes tautas tērpu informācijas centra vadītāja Vineta Solovjova.

Tāpat meistarklases dalībniekiem būs iespējams izzināt, kas ir šis maģiskais saulgriežu laiks, kad daba ir pilnbriedā un pļavas – pilnziedā, un kā to ir svinējuši mūsu senči.

Ierasts, ka maģiskajā saulgriežu laikā vīriešiem galvā tiek likti ozollapu vainagi, bet sievietēm – ziedu. Iebrienot pļavā, zāles un ziedi reibina ar smaržu un tā vien gribas ik ziedu, ik stiebru ievīt vainagā, bet ikkatrai Jāņu zālei, ko iepina vainagā, ir sava nozīme un vērtība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājā jau ir manāmas saulgriežu noskaņas. Vēl nedaudz un arī liepājnieki steigs rotāt namus, doties apkārtnes pļavās pēc jāņuzālēm, ziedot ugunij trejdeviņu zāļu pušķīti, lekt pāri ugunskuram un vīt ziedu vijas.

Meistarklases dalības maksa – 5 eiro. Pļavu ziedi vienam vainadziņam ir iekļauti cenā. Vēlams iepriekš pieteikties uz meistarklasi, zvanot pa tālruni 29449771.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.