Liepājas muzejs un Hoijeres kundzes viesu nams, noslēdzot mācību semestri un gaidot gada gaišākos svētkus, brīnumu gaidīšanas laiku, aicina skolēnus uz muzejpedagoģijas nodarbībām Ziemassvētku noskaņās: “Ziemassvētku ceļojums”, “Hoijeres laika deju soļi” un “Piparkūka – Ziemassvētku garša” Liepājas interjera muzejā Kungu ielā 24 un “Pērļu medības zem Ziemassvētku egles”, “Ziemassvētku pasts” un “Vasaras smarža ziemas krūzē” Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18.
Hoijeres kundzes viesu nams svētku laikā piedāvā trīs nodarbības Ziemassvētku noskaņās. Nodarbības “Ziemassvētku ceļojums” laikā iespējams ielūkoties vēsturē, kā cilvēki gatavojušies Ziemassvētkiem, kādas bijušas svētku tradīcijas 19. gs., kā arī veidot svētku rotājumu atbilstoši 19. gs. beigu posma eglītes rotājumu tradīcijām, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Inga Zīverte.
Nodarbībā “Hoijeres laika deju soļi” dalībnieki būs aicināti izdejot 17. gs. raksturīgos sadzīves deju soļus, kā arī ielūkoties dejas vēsturē. Nodarbībā ieplānotās 17. gs. dejas katrā sanākšanā tika dejotas Eiropā un Kurzemes hercogistē. Deju popularitāte skaidrojama ar to demokrātiskumu un vienkāršajiem deju soļiem, kas piemēroti katram vecumam.
Savukārt nodarbība “Piparkūka–Ziemassvētku garša” mudinās skolēnus iepazīt piparkūku rašanās vēsturi, ar to cepšanu saistītās tradīcijas ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē, kā arī nodarbības laikā katram pagatavot savu piparkūku.
Turpretī Liepājas muzeja nodarbībā “Ziemassvētku pasts” skolēni varēs izzināt, kā radusies apsveikumu sūtīšanas tradīcija, ielūkojoties Liepājas muzeja krājumā, uzzināt, kādas kartītes sūtījuši un saņēmuši liepājnieki 100 gadu laika posmā, kā arī gūt iedvesmu savas Ziemassvētku kartītes izgatavošanai.
Nodarbībā “Pērļu medības zem Ziemassvētku egles” skolēni varēs pārbaudīt savas zināšanas par Liepājas vēsturi, mākslas un kultūras norisēm radoši izzinošas spēles veidā un tvert Ziemassvētku sajūtas pie krāšņi rotātās svētku egles.
Sasildoties pie kūpošas krūzes ar smaržīgu zāļu tēju, nodarbībā “Vasaras smarža ziemas krūzē”, skolēni ekspozīcijā “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs” varēs iepazīties ar Latvijas dabā vāktām tējām, kā arī ziemas saulgriežu noskaņā izzināt latviešu tautas tradīcijas gan par cimdu valkāšanu un dāvināšanu, gan atklāt ziemas saulgriežu svinēšanas priekus.
Nodarbību saturs ir saistošs dažāda vecumposma skolēniem. Plānotais nodarbību ilgums – no 40 līdz 60 minūtēm.
Liepājas muzeja publicitātes foto
Reklāma