Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Liepājas papīrā” darbu sāk Irina no Harkivas; daudzi bēgļi psiholoģiski sagrauti

Ukrainiete Irina Poļakova. Foto – Inga Ozola/Latvijas Radio

Ukrainiete Irina Poļakova sākusi darbu “Liepājas papīrā”, lai nodrošinātu iztiku meitām un mazbērniem. Uz Liepāju viņas no Harkivas atbraukušas ar divas nedēļas vecu bērnu, bet vīri palikuši karot Ukrainā, Latvijas Sabiedriskajos medijos vēsta Inga Ozola, Latvijas Radio korespodente.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs tagad jau sākam saprast, kā tas ir, kad lido kara lidmašīnas, kad pilsētā ir tanki un virs galvas lido raķetes,” pastāstīja Irina Poļakova no Ukrainas. Viņa nespēja mierīgi runāt par notiekošo un sarunas laikā sāka raudāt. No Harkivas, kas ir ļoti cietusi no bombardēšanas, bēguši, kā varējuši, ļoti daudzi cilvēki. Video redzamas mašīnas ar plēvēm aizlīmētiem logiem, tie izsisti no sprādzieniem. Tā cilvēki brauca prom pilsētas. Viens ir pilnīgi skaidrs – Irina grib atgriezties mājās pēc iespējas ātrāk, kaut vai sākotnēji Liepājā atstājot meitas. Viņas te varētu iekārtoties uz kādu laiku, jo mazākais mazbērns, kad atbraukuši, bijis tikai divas nedēļas vecs.

“Meita nesen dzemdēja. Dzemdību nama vairs nav. Mēs jau no 5. marta nevaram sazināties ar ārsti, kura pieņēma dzemdības. Nezinām, vai viņa ir dzīva,” stāstīja sieviete.

Viņa ir pateicīga uzņēmumam “Liepājas papīrs”, kas nācis pretī un nodrošinājis viņai darba vietu. Irina Ukrainā bijusi pašnodarbinātā un strādājusi pārvadājuma jomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Man tiešām ir paveicies, jo te ir mazs uzņēmums, kas mani labprāt pieņēma. Es te pagaidām esmu vienīgā no Ukrainas, nedomāju, ka te ir daudz darba iespēju,” stāstīja Irina.

Uzņēmuma “Liepājas papīrs” valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis atklāja, ka uzņēmums un darbinieki ir ziedojuši gan naudu, gan citas lietas Ukrainai. Atradies arī darbs Irinai Poļakovai.

Liepājā nepārtraukti bēgļu skaits pieaug, un oficiālais skaits jau tuvojas 700. No 690 cilvēkiem 90 atrodas novadā. Skaits varētu būs arī daudz lielāks, jo cilvēki mēdz apmesties pie saviem radiem un draugiem. Sākumā atbildību uzņēmās tieši biedrības, kas ļāva uzreiz nodrošināt apģērbu, ēdienu un mājokli.

Visu rakstu lasiet Latvijas Sabiedriskajos medijos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.