Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas pašvaldība aicina profilaktiski rūpēties par bērnu mutes dobuma veselību

Lai vērstu vecāku uzmanību uz savlaicīgiem mutes dobuma veselības veicināšanas pasākumiem bērniem un rosinātu regulāri izmantot zobu higiēnas pakalpojumu, Liepājas valstspilsētas pašvaldība aktualizē bērnu zobu veselības tēmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā 12 gadu veciem bērniem ir vidēji trīs līdz četri bojāti, plombēti vai izrauti pastāvīgie zobi, kamēr Rietumeiropas valstīs šis skaitlis svārstās ap vienu vai pat mazāk, liecina Veselības ministrija apkopotā informācija, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pašvaldība.

“Akūtas zobu sāpes bērniem ir nepatīkams pārdzīvojams visai ģimenei, jo īpaši tādēļ, ka ne vienmēr ir iespēja saņemt tūlītēju zobārstniecības palīdzību. Lai izvairītos no šādām situācijām, ir būtiski veikt profilaktiskus pasākumus zobu veselības uzturēšanai – regulāri un pareizi tīrīt zobus un izmantot zobu higiēnista pakalpojumu, lai speciālists noņemtu aplikumu un zobakmeni, kuru nevar notīrīt mājas apstākļos. Tieši vecāki ieliek pamatu bērnu mutes dobuma veselībai visas dzīves garumā, tādēļ novēlām, lai sagatavotie ieteikumi palīdz vecākiem šajā būtiskajā procesā,” saka Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova.

Visbūtiskākais profilakses pasākums veselu zobu saglabāšanai ir to regulāra un pareiza tīrīšana, tomēr Slimību profilakses un kontroles centra veiktā Latvijas skolēnu veselības paradumu pētījuma dati liecina, ka zobus divas un vairāk reizes dienā netīra 45% skolēnu un skolēniem nav izveidojušies pareizi zobu tīrīšanas paradumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būtisks zobu un mutes dobuma slimību profilakses līdzeklis bērniem ir arī zobu higiēnista apmeklējums, tomēr kā liecina Slimību un profilakses centra skolēnu mutes veselības pētījums – zobu higiēnistu regulāri neapmeklē 32% skolēnu.

Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina vecākus pievērst uzmanību bērnu mutes dobuma veselības uzturēšanai, t.sk., izmantot valsts apmaksāto zobu higiēnas pakalpojumu, kas Liepājā ir pieejams deviņās zobārstniecībās. Pakalpojums pieejams aptuveni divu līdz četru nedēļu laikā.

Sadarbībā ar Liepājas Reģionālās slimnīcas Zobārstniecības poliklīnikas higiēnisti Jūliju Vakurovu ir sagatavots praktiski noderīgs materiāls ar ieteikumiem, kā rūpēties par bērnu mutes dobuma veselību. Ar materiālu un citu papildu informāciju par mutes dobuma veselības veicināšanu bērniem var iepazīties pašvaldības mājaslapas sadaļā “Mutes dobuma veselība”- www.liepaja.lv/mutes-dobuma-veseliba.

Informatīvās kampaņas ietvaros informācija izvietota arī pilsētvidē un sociālajos tīklos, tāpat Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs.” ietvaros plānotas nodarbības par mutes dobuma veselību pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu vecākiem.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.