Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas pludmalē uzlabo glābēju infrastruktūru

Būvobjektu plānots pabeigt līdz februāra vidum, bet, sākoties jaunajai pludmales sezonai, jaunajam novērošanas tornim jābūt pieņemtam arī ekspluatācijā. Aigara Štāla foto

Šovasar apmeklētāju drošību Liepājas pludmales glābējiem būs iespējams uzraudzīt no vēl viena torņa – šobrīd liedagā, iepretim centra glābšanas stacijai, turpinās tā uzstādīšanas un montāžas darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušā gada nogalē, decembrī, būvnieki smiltīs jau ieskrūvēja metāla pāļus, tagad uz tiem viņi stiprina nesošās konstrukcijas no īpaši apstrādāta koka. Šonedēļ tiks atvesti un ar nesošo karkasu atbilstoši projektam savienoti citi torņa elementi – kāpnes, stiklota telpa personālam, jumts, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pludmales glābēju infrastruktūras papildināšanas mērķis ir palielināt cilvēku drošību atpūšoties pie jūras. Jaunais tornis uzlabos glābēju darba iespējas – no tā labāk būs novērojama centra pludmale, jo tornis atradīsies tuvāk jūrai un tieši liedaga daļā, kur vasarās pulcējas visvairāk apmeklētāju.

Glābēju torņa vizualizācija. Autors – SIA “Cortto”.

Līdz šim atpūtnieku drošību glābēji uzraudzīja no diviem torņiem – centra un Dienvidrietumu peldvietā (Liedaga ielas galā), kur ik vasaru plīvo Zilais karogs. Taču centra pludmales glābšanas stacijas tornī dežurantam skata panorāmu daļēji aizsedz kāpas un krūmāji. Tāda situācija ir izveidojusies pakāpeniski, smilšu un kāpu pārvietošanās dēļ vairāku desmitu gadu garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Torņa augstums – pieci metri. Torņa projekta dokumentāciju ir izstrādājusi SIA “CORE projekts”. Projektā ir veiktas izmaiņas, nomainot sākumā paredzētās, bet būvniecību stipri sadārdzinošo tērauda karkasu ar koka konstrukcijām.

Darbus, ko veic SIA “Cortto”, plānots pabeigt līdz februāra vidum, bet, sākoties jaunajai pludmales sezonai, ēkai jābūt pieņemtai arī ekspluatācijā.

Būvei atsevišķi paredzēts nodrošināt elektrības pieslēgumu un to aprīkot ar zibens aizsardzības sistēmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildu novērošanas torņa uzstādīšanu pirms vairākiem gadiem Komunālajai pārvaldei ieteica eksperti, kas veica Liepājas peldvietu drošības risku izvērtēšanu pēc starptautiski noteiktajiem kritērijiem. Komunālās pārvaldes speciālisti un pludmales glābēji ir mācījušies no Ventspils, Jūrmalas un citu pilsētu, kā arī valstu pieredzes.

Torņa projekta īstenošanu pārvalde bija iecerējusi jau 2021. gada sākumā, taču darbu sākšanu aizkavēja iepirkuma process, kurā atklājās viena pretendenta neatbilstība konkursam, tad cits pretendents atteicās no līguma. Iepirkumu aizkavēja arī augstās metāla izstrādājumu cenas un citi faktori.

UZZIŅAI

  1. Pludmales glābēju torņa uzstādīšana notiek:
    “Interreg V-A Latvijas -Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam” projekta “Palielinot cilvēku drošību Baltijas jūrā, izmantojot pārrobežu sadarbību Rietumu Lietuvā un Kurzemē” (“Increasing people safety in the Baltic Sea through cross-border cooperation in the Western Lithuania and Kurzeme” (ONLY SAFE!)) ar identifikācijas numuru LLI-441, ietvaros.
  2. Būvdarbus veic: SIA “Cortto”
  3. Būvdarbu līguma summa: 61 081,15 EUR, ar PVN

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.