Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas Reģionālajā slimnīcā sievietes var saņemt palīdzību krūts vēža ārstēšanā

Liepājas Reģionālā slimnīca ir viena no četrām slimnīcām Latvijā, kur sievietes var saņemt palīdzību krūts vēža ārstēšanā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes onkoloģijas katedras asociētais profesors Jānis Eglītis, kas tagad konsultē un ārstē pacientes arī Liepājas Reģionālajā slimnīcā, stāsta, ka medicīnas straujā attīstība un efektīvāku diagnostikas un ārstēšanas metožu pieejamība ļauj droši apgalvot, ka daudzas saslimšanas, kas iepriekš lika justies nolemtiem, tagad ir tikai diagnoze, kuru iespējams uzveikt. Tā esot, piemēram, ar krūts vēzi, kas nebūt vairs nenozīmē automātisku atvadīšanos no krūtīm, teic J.Eglītis.

J.Eglītis par pērn paveikto: “Pēc mamogrāfiju un ultrasonogrāfiju veikšanas, lai precizētu diagnozi 140 sievietēm veiktas krūts dziedzeraudu biopsijas ultraskaņas kontrolē. No tām 80 apstiprināts krūts ļaundabīgs audzējs vai tā atgriešanās pēc sekmīgas ārstēšanas iepriekš un veikta specifiska ārstēšana. 55 pacientes operētas Liepājas Reģionālajā slimnīcā, kuras pēc operācijas saņēmušas ķīmijterapiju un/vai hormonterapiju, kā arī vajadzības gadījumā staru terapiju, kas arī veiktas Liepājas slimnīcā. 7 pacientes ārstēšanos izvēlējās veikt Rīgā. Tāpat vēl 10 pacientes operētas labdabīgu krūts audzēju dēļ, to progresijas dēļ. Biežāk veiktā operācija krūts vēža gadījumā bija krūts dziedzeri saglabājoša operācija un sargmezglu biopsija padusē. Vajadzības gadījumā, lai precizētu operācijas apjomu, papildus izmeklējumi tika veikti Latvijas Onkoloģijas centrā.”

Liepājas Reģionālajā slimnīcā izveidota multidisciplināra mediķu komanda krūts vēža diagnosticēšanai un ārstēšanai. “Lai būtu pilnvērtīga komanda ir nepieciešams radiologs, koordinators, kas Liepājas Reģionālajā slimnīcā attiecīgi ir Inga Frišmane un krūts māsa Evita Martinsena, vēl talkā nāk ķirurgs, onkologs-ķīmijterapeits, staru terapeits un pacientēm pilns ārstēšanas cikls tiek nodrošināts,” skaidro J. Eglītis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.