Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas Restaurācijas centrs izveido pop-up koprades darbnīcu un izsludina otrās sezonas darbības programmu

Aizvadītajā sezonā atklātais Liepājas Restaurācijas centrs jau otro sezonu turpinās izglītot interesentus par dažādām restaurācijas nozarē aktuālām tēmām, organizējot izglītojošu lekciju un meistarklašu ciklu “Zināt/novērt/saglabāt”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pulcētu un apvienotu pilsētas vēsturisko ēku saimniekus, restauratorus, arhitektūras entuziastus un nozares profesionāļus, Liepājas Restaurācijas centrs šī gada vasaras sezonā piedāvās ineteresentiem apgūt dažādas restaurācijas prasmes, dalīties ar pieredzi un viedokļiem, kā arī uzklausīt profesionāļu padomus par sev interesējošiem jautājumiem, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Restaurācijas centra vadītājs Ivars Pilips-Matisons.

Pasākumu cikla mērķis ir iesaistīt interesentus praktiskās nodarbībās, sniedzot iespēju pašiem izmēģināt gan dažādus restaurācijā pielietotus materiālus gan apgūt to pielietošanas pamatprasmes. Cikls “Zināt/novērt/saglabāt” norisināsies no jūnija līdz augustam.

Lai, pēc iespējas labāk, spētu konsultēt un apkalpot interesentus Liepājas Restaurācijas centrs ir izveidojis pop-up koprades restaurācijas darbnīcu, kas ikvienam interesentam nodrošinās kā informatīvi izglītojošo, tā praktisko atbalstu un restaurācijas darbiem nepieciešamo instrumentu klāstu. Darbnīca ir pieejama ikvienam interesenatam, iepriekš sazinoties ar Restaurācijas centru par iespējām veikt sev interesējošos darbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Atskatoties uz Liepājas Restaurācijas centra pirmo darbības sezonu, varu teikt, ka interese no sabiedrības bija necerēti liela. Strādājot pie Restaurācijas centra izveides, apzinājos, ka restaurācijas temats pilsētā nav pienācīgi novērtēts un risināmo jautājumu būs daudz, bet to, ka sabiedrības interese būs tik liela, uz to pat necerēju. Tas, protams, priecē un dod iedvesmu turpināt iesākto darbu, lai palīdzētu vēsturisko ēku īpašniekiem arvien labāk saprast sava īpašuma vērtību un rast iespējas to uzturēt tehniski labā stāvoklī. Manuprāt, restaurācijas nozarei mūsdienās ir uzlikta pārāk smaga nasta. Uzskatu, ka ikdienišķas rūpes par savu īpašumu un prasme to uzturēt tehniskā kārtībā mūsu tēviem un vectēviem bija pašsaprotama lieta, bet mūsdienu straujais dzīves temps ir licis mums atteikties no daudzām lietām, kuras paši varam izdarīt savām rokām. Tā vietā, mēs gaidām uz speciālistu pakalpojumiem pat vairākus gadus, un beigās to visu dēvējam par restaurāciju, jo īpašums ir zaudējis vēl vairāk vērtīgās substances. Uzskatu, ka restaurācija ir īpašuma pēdējā iespēja tikt glābtam no bojāejas, turpetim, īpašuma regulāra kopšana paildzina tā mūžu un paaugstina tā vērtību. Tāpēc šīs sezonas programmas mērķis būs izglītot un iedrošināt vēsturisko ēku īpašniekus mācīties pašiem uzturēt savu īpašumu kārtībā, apgūstot dažādas restaurācijas metodes, materiālus un darbarīkus ar kuriem šos darbus vislabāk paveikt. Šīs sezonas nodarbības plānotas kā trīs dienu pasākumi, lai interesentiem būtu iespēja pēc iespējas labāk izprast materiālu un instrumentu pielietošanas īpašības,” iepazīstina I. Pilips-Matisons.

No jūnija līdz augustam “Liepājas Restaurācijas centrā” sarunu un meistarklašu cikla “Zināt/novērt/saglabāt” ietvaros gaidāmi vairāki notikumi, kas vērsti uz praktisko iemaņu apgūšanu restaurācijā. Šis cikls rosinās līdzīgi domājošos entuziastus un profesionāļus uz diskusiju par restaurācijas nozīmi, procesa izaicinājumiem, kā arī dos iespēju dalībniekiem dalīties savā pieredzē.

Sarunu un meistarklašu cikls plānots kā sabiedrības izpratni veicinošs notikumu kopums, kas izglītos un iesaistīs vietējās apkaimes vēsturisko ēku īpašniekus, kā arī veicinās vienotu izpratni par restaurāciju, tās nozīmi un vietu šodienas un nākotnes Liepājā. Cikla pasākumi noritēs Restaurācijas centra mājvietā Bāriņu ielā 24.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pielietojot situācijas izpētes jeb case study metodi 2023. gada jūnijā, jūlijā un augustā tiks organizētas lekcijas un praktiskās nodarbības. Cikla “Zināt/novērt/saglabāt” notikumu plāns:
• 14.-16. jūnijs. SEZONAS ATKLĀŠANA un vēsturisko durvju restaurācijas meistarklase. Defektu noteikšana, restaurācijas programmas sastādīšana, restaurēšana.
• 26.-28. jūnijs. Ievadlekcija vēsturisko logu slēģu restaurācijā. Defektu noteikšana, restaurācijas programmas sastādīšana, materiālu izvēle.
• 12.-14. jūlijs. Vēsturisko logu slēģu restaurācijas meistarklase. Koka un metāla detaļu restaurēšana, jaunu detaļu izgatavošana un salāgošana ar vēsturiskajām.
• 24.-26. jūlijs. Ievadlekcija un meistarklase kaļķa mūra atjaunošanā. Materiālu un instrumentu izvēle, defektu noteikšana, virsmu sagatavošana darbam, restaurēšana.
• 28.-30. jūlijs. Meistarklase kaļķa mūra atjaunošanā. Darbu veikšana pamatu zonā, materiālu izvēle un pielietošanas veidi.
• 21.-23. augusts. 1 GADA JUBILEJAS PASĀKUMS un meistarklase vēsturisko logu atjaunošanā. Defektu noteikšana, restaurācijas programmas sastādīšana, restaurēšana.

Vietu skaits pasākumos ir ierobežots, reģistrācija šeit.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.