Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas teātrī pēdējo reizi tiks spēlēta izrāde “Vienaldzības gadsimts”

Otrdien, 22. novembrī, pulksten 19 Liepājas teātrī pēdējo reizi tiks rādīta izrāde – e-polifonija “Vienaldzības gadsimts”. Izrādi pēc Rasas Bugavičutes-Pēces lugas un Aleksandra Moločņikova idejas 2020. gada sākumā iestudēja režsors Dmitrijs Petrenko, tās vizuālo dramaturģiju veidoja Reinis un Krista Dzudzilo, savukārt gaismu partitūru Oskars Pauliņš, par ko arī tika nominēts „Spēlmaņu nakts” balvai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrāde tapa vien dažus mēnešus pirms pandēmijas, kad tajā aplūkotā tēma par jauniešiem, kas nespēj tikties klātienē, tāpēc organizē salidojumu online režīmā, daudziem neizklausījās pārāk reāla, bet šobrīd izklausās gandrīz pareģojoša, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Bariņš bijušo klasesbiedru pārceļ klases salidojumu uz tikšanos online videočatā, jo ikdienas skrējienā satikties klātienē kļūst arvien sarežģītāk, turklāt pilsētā noticis terorakts, kā dēļ iziet ielās nav droši.

Tikšanās ir kopīgu atmiņu un pārdzīvojumu pilna, sentimentāli jautra, taču mazpamazām tā kļūst arvien provokatīvāka citam pret citu, pārbaudot visu iesaistīto vērtības, runājot par vārda brīvību, demokrātiju, vairāk vai mazāk liberāliem uzskatiem un, protams, globālo sasilšanu… Kā visi justos, ja viņu teiktais pēkšņi tiktu pavērsts pret viņiem? Laikā, kad mēs visi zinām, kādiem mums jābūt un kādas vērtības jāpārstāv sabiedrības priekšā, kļūst arvien grūtāk palikt līdz galam patiesiem pret sevi, un kā izbēgt no domas, ka mēs tiekam kontrolēti un kāds, līdz ar to, ir nodevējs?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lomās: Everita Pjata-Gertnere, Rolands Beķeris, Edgars Ozoliņš, Kaspars Kārkliņš un Gatis Maliks.

Kristas Dzudzilo foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.