Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas tenisists Dāvids Špaks turpinās karjeru ASV

Pēdējos gados vismaz viens Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknis pēc vidusskolas absolvēšanas studijas turpina Amerikas Savienotajās valstīs, kur paralēli arī turpina attīstīt savas tenisa iemaņas. Ja līdz šim uz ASV pēdējos gados devās mūsu audzēknes, tad pēc ilgāka laika uz ASV studēt dodas arī kāds audzēknis. Liepājnieks Dāvids Špaks rudenī dosies studēt uz Tenesī tehnisko universitāti (Tennessee Tech University).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas Tenisa sporta skolas absolvents Dāvids Špaks, treniņus tenisā iesāka sekojot savas māsas Patrīcijas Špakas pēdās. Šogad Dāvids turpinās savas māsas karjeras attīstības soļus un arī dosies studēt un attīstīt tenisa prasmes uz ASV. Tiesa gan, Dāvida māsa studē citā augstskolā. Dāvida iemesli izvēlei doties studēt uz Ameriku bija daudzi, tomēr, galvenokārt, tie bija studiju iespējas apvienojumā ar augstas kvalitātes tenisa treniņiem un nokļūšana ASV kā tādā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Gints Siliņš.

Svarīgs iemesls kāpēc doties mācībās pāri okeānam ir plašās mācību iespējas, jo augstskola var nodrošināt skolas izmaksas un paralēli vari turpināt spēlēt tenisu augstā līmenī. Atskatoties uz pieteikšanās procesu, Dāvids atzīst, ka māsas pieteikšanās process, protams, deva priekšstatu ar ko rēķināties, tomēr pieteikšanās process studijām ASV atšķīrās. Dāvidam nācās sadarboties ar aģentūru, lai būtu iespēja tikt pie labākā iespējamā līguma. Protams, procesa laikā bija jāizdara daudz lietas arī pašam, lai tiktu līdz līguma parakstīšanai. Augstskolas izvēles procesā liela nozīme bija, lai akadēmiskais un tenisa process ir savstarpēji sabalansēts, protams, uzmanība bija jāpievērš arī izmaksām.

Aprakstot universitāšu prasības, Dāvids norādīja, ka katrai skolai ir savas prasības un standarti, taču gandrīz visas augstskolas izvērtē potenciālā kandidāta tenisa līmeni un rezultātus, mācību sekmes no 9.klases, kā arī kandidāta personību. Šī gada aprīlī Dāvids noslēdza līgumu ar Tenesī tehnisko universitāti, kurā studēs biznesa vadību. Kā norādīja Dāvids, skolai ir bagātas tradīcijas, ļoti laba komanda un treneru kolektīvs. Pēc līguma noslēgšanas sajūtas esot bijušas lieliskas, jo tika saprasts, ka ir sācies jaunais dzīves etaps, kas nebūtu iespējams bez ģimenes, draugu, treneru un Liepājas Tenisa sporta skolas atbalsta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagaidām Dāvids gan vēl nav tik tālu domājis, vai pēc augstskolas turpinās spēlēt tenisu profesionālā līmenī, jo viss jādara soli pa solim un tad jau redzēšot, kā karjera attīstīsies. Pārējiem Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņiem un viņu vecākiem Dāvids iesaka noteikti izvirzīt mērķus, kurus jāpapildina ar gribu, attieksmi un ticību. To visu ir ļoti svarīgi apvienot ar labu tenisa līmeni un ar labām sekmēm mācībās!

Liepājas Tenisa sporta skolas kolektīvs novēl Dāvidam sekmīgu un veiksmīgu karjeras turpinājumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.