Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas Universitātē studē jaunieši no Ukrainas

Aļona Fesika ar atvērto mapīti, dziedot Latvijas himnu. Publicitātes foto.

Šajā studiju gadā Liepājas Universitātē bakalaura studiju programmā “Eiropas valodu un kultūras studijas” un maģistra studiju programmā “Izglītības zinātnes” studēs septiņi studenti no Ukrainas, kā arī ir viens apmaiņas students, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aļona Fesika ir no Kijivas, kur beigusi mūzikas skolu, bet tagad studē svešvalodas Liepājas Universitātē un dzied korī “Atbalss”. Rūpes par Aļonas iedzīvošanos Liepājā ir uzņēmusies profesore Ilze Valce, kura stāsta: “No pazīstama cilvēka, kurš strādā ar ukraiņu uzņemšanu Liepājā, uzzināju, ka vasarā Liepājā ir ieradusies meitene, kas labi dzied. Tagad Aļona dzied “Atbalsī”. Latviešu tekstu dziesmām lasa, bet lēnām jau sāk saprast latviešu valodu. Meitene arī strādā un visu nopelnīto naudu sūta uz mājām, lai tētim varētu sagādāt bruņuvesti un visu kara aprīkojumam nepieciešamo. Aļona pati divreiz ir pieteikusies armijā – pirmoreiz Ukrainā, bet nav paņemta, jo tobrīd neņēma mūziķus, otrreiz jau no Latvijas, bet saņēma atteikumu sagatavotības dēļ – karadarbībai nesagatavoti cilvēki ir viegls mērķis.”

Aļonas Fesikas studiju grupā ir četras meitenes no Ukrainas, kuras meklē, kā Latvijā likt lietā savas zināšanas – viena ir baleta speciāliste, viena deju skolotāja, bet meitene ar tiesībām mācīt džudo ir gatava savas prasmes piedāvāt universitātes studentiem, mācot džudo.

Liepājas Universitātes studiju prorektore Māra Zeltiņa stāsta: “Uzņēmām visus studēt gribētājus no Ukrainas, kas atbilda statusam un kam varējām nodrošināt studijas angļu valodā. Diemžēl vismaz četrus puišus nevarējām paņemt, jo astoņpadsmitgadīgi vīrieši nedrīkst pamest savu valsti. Studenti no Ukrainas studē budžeta vietās un valsts nodrošina arī stipendiju.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.