Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas Universitātes konferences pētījumu centrā literatūra un kultūra

Publicitātes foto

Divas dienas, 24. un 25. martā, tiešsaistē notika 28. starptautiskā zinātniskā konference “Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā”, kuru organizē Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte, Kurzemes Humanitārais institūts, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Lietuviešu literatūras un folkloras institūts un Vītauta Dižā universitāte, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferences divās dienās divās paralēlās sekcijās piecpadsmit sēdēs ar priekšlasījumiem uzstājās gandrīz sešdesmit pētnieki, iepazīstinot ar savu pētījumu rezultātiem. Konference notika gan latviešu, gan lietuviešu valodās ar nodrošinātu tulkojumu. Atklāšanas sēdē Liepājas Universitātes profesors Edgars Lāms uzsvēra: “Mūs gaida divas saspringtas un rosinošas darba dienas. Gaidāmi jauni rosinājumi jauniem pētījumiem.”

Pētījumu lokā gan literatūras pētījumi Baltijā 20 gadsimtā, gan kultūra visdažādākajās tās izpausmēs. Īpaša vieta tika ierādīta pētījumiem par teātri, bet noslēguma diskusija tika veltīta tēmai “Tilti uz tāliem krastiem” – pēctrimda un transnacionālisms dzīvē un literatūrā. Sēdi vadīja Liepājas Universitātes profesore Zanda Gūtmane, kura, rezumējot dzirdēto, teica: “Esam nonākuši īpašā noskaņā un sajūtās, viss sasaucas ar to, kas notiek mūsu konferences fonā pasaulē un ietekmē veselas tautas. Mēs varam darboties un saglabāt līdzsvaru.”

Šajā gadā konferencē varēja piedalīties ne tikai, izmantojot zoom saiti, bet konferenci “Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā” interesenti varēja klausīties facebook tiešraidē, nodrošinot tai maksimālu piekļuvi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.